טראמפ כבש את פלורידה; רוביו פרש

איל ההון השנוי במחלוקת גרף את כל 99 הצירים במדינה והוא בדרך הבטוחה לנצח את הפריימריז. ניצחון גדול גם לקלינטון במפלגה הדמוקרטית {המירוץ לבית הלבן}

הבחירות המקדימות לנשיאות לקראת הכרעה: דונלד טראמפ והילרי קלינטון ממשיכים לבסס את מעמדם כמועמדים המובילים לראשות שתי המפלגות, לאחר שרשמו הלילה ניצחונות בפער ניכר במספר מדינות, בראשן פלורידה – המעניקה יתרון משמעותי במרוץ לבית הלבן 2016, זאת משום שיש בה 99 צירים.

המפסיד הגדול של הערב הוא מרקו רוביו שקיווה להשאיר את הקמפיין שלו חי עם ניצחון במדינה הדרום מזרחית, בה כיהן כמושל, והודיע על פרישתו מהמרוץ לאחר פרסום התוצאות.

לאחר ספירת יותר משמונים אחוזים מהקולות עולה כי טראמפ זוכה ל-47.6% בעוד בצד הדמוקרטי הביסה קלינטון את ברני סנדרס עם 65%. ר

"אני מברך את טראמפ על הניצחון. יש לנו צוות נהדר, אבל לא היה לנו מה לעשות…אנו צריכים מערכת חדשה במפלגה שלנו, כזו שרוצה לפתור בעיות לא רק לנצח בחירות. אנו צריכים להריץ נשיא שיאהב את כל האמריקנים", אמר רוביו בנאום הפרישה שלו.

ואילו טראמפ חגג את ניצחונו בסגנוונו הידוע: "העיתונאים לא מצליחים לעשות את המתמטיקה כדי להבין את היתרון שלנו. אנחנו הסיפור הטוב ביותר, כותבים עלינו בכל העולם. כולם נמשכים אלינו – גם דמוקרטים וגם שמרנים וגם אנשים שלא הצביעו אף פעם".

ככל הנראה תתמודד מול טראמפ על הנשיאות. קלינטון
ככל הנראה תתמודד מול טראמפ על הנשיאות. קלינטון

גם באוהיו (שם הזוכה קיבל 66 צירים לחיזוק המועמדות) נערכו בחירות הלילה וג'ון קייסיק גרף את הניצחון הראשון שלו בפריימריז הרפובליקניים. יצוין כי קייסיק הוא המושל במדינה הזו כך שהתומצאה הזאת היתה צפויה. "אני מאוד שמח, אני האיש שיכול לנצח את הילארי קלינטון…אנשים סוף סוף מתחילים להבין את המסר. אנחנו רוצים לאחד את המדינה ולא לפלג אותה", הגיב המושל לתוצאות.

בחירות נערכו הלילה גם באילינוי, בקרוליינה הצפונית ובמיזורי. בשתים מהן ניצח טראמפ ומשלישית ניצח קרוז.

כאמור, התוצאות הדרמטיות הלילה מלמדות כי אם לא יחול מפנה דרמטי חסר תקדים, הקרב לנשיאות ארה"ב יתנהל בין הילארי קלינטון לדונלד טראמפ.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.