טראמפ לאבו מאזן: "אני מקווה שמשהו נהדר יקרה בין הישראלים לפלסטינים"

הערב נועדו יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן ונשיא ארה"ב דונלד טראמפ בחדר הסגלגל בבית הלבן. טראמפ הביע את מחויבותו להביא לקץ הסכסוך. צפו.

הערב נועדו יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן ונשיא ארה"ב דונלד טראמפ בחדר הסגלגל בבית הלבן.

"אני מקווה שמשהו נהדר יקרה בין הישראלים לפלסטינים", אמר טראמפ מול העיתונאים שבאו לסקר את הפגישה. "אנחנו נשיג הסכם שלום", הבטיח טראמפ.

טראמפ הביע את תקוותו שיגיע להסכם אך הבהיר, "אני מחויב לעבוד עם ישראל והפלסטינים בכדי להגיע להסכם, אבל לא ארה"ב ולא מדינה אחרת יכולה לכפות הסכם, אעשה כל שביכולתי לשמש כמתווך בין הצדדים ואנחנו נעשה זאת", אמר טראמפ בתום הפגישה.
"פגישתי עם הנשיא עבאס היא חלק מהממאמצים שלנו" הוסיף הנשיא האמריקני. "אנו רוצים לחתום הסכם עם ישראל, אנו רוצים להשיג שלום בין הישראלים לפלסטינים, עבר הרבה זמן וצריך לקדם את תהליך השלום. כחלק ממאמצנו להגיע לשלום אנו נספק הזדמנויות כלכליות לפלסטינים".

לאחר מכן דיבר יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, שבירך בתחילה את הנשיא טראמפ "אנו מודים לנשיא על קידום פתרון של שלום, זה ימריץ את יוזמת השלום והמלחמה ובטרור, לקדם שלום שיביא ליחסים בין ישראל לעולם הערבי", אמר אבו מאזן. "אני מודה גם על המאמצים המשותפים למלחמה בטרור. אנו מאמינים שאפשר להגיע לפתרון, אבל אי אפשר לנקוט בצעדים חד צדדים לקידום השלום".

אבו מאזן פנה לטראמפ ואמר, "אדוני הנשיא, הגיע הזמן שישראל תסיים את הכיבוש", האשים יו"ר הרשות. "אנו העם היחיד בעולם שחי תחת כיבוש. אנו רוצים שישראל תכיר במדינה הפלסטינית, כמו שאנו, העם הפלסטיני, מכיר בישראל. אני מביא איתי את המסר של הסבל של העם שלי. אני מאמין שאנו יכולים תחת הנהגתך, חכמתך ויכולות המו"מ שלך, להיות שותפים שיביאו שלום היסטורי".

בפגישתם ניסה טראמפ "ללחוץ" על אבו מאזן להפסיק את התשלומים למשפחות האסירים שמוחזקים בכלא הישראלי. על פי גורמים רשמיים בוושינגטון, לדעת הממשל האמריקני מימוש דרישה שכזו תקדם את חידוש המו"מ לשלום עם ישראל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.