טראמפ לא כשיר? ראש ה-CIA יוצא להגנתו

פומפאו סיפר שהוא מעביר לדונלד טראמפ תדריכי מודיעין על בסיס קבוע, כן העיד כי הנשיא מבין סוגיות מורכבות ושואל שאלות קשות

לא כשיר? ראש ה-CIA מייק פומפאו הרגיע את הרוחות בבית הלבן ובאמריקה בעקבות פרסום הספר שהטיל ספק בכשירותו של הנשיא ויצא להגנתו של הנשיא טראמפ. פומפאו סיפר שהוא מעביר לדונלד טראמפ תדריכי מודיעין על בסיס קבוע, כן העיד כי הנשיא מבין סוגיות מורכבות ושואל שאלות קשות

בראיון לתוכנית Fox News Sunday אמר פומפאו שטראמפ "כשיר לגמרי" להיות המפקד העליון של הכוחות המזוינים "זה מגוחך", כך השיב שהוא נשאל על כך.

לדברי ראש ה-CIA, סוג כזה של שאלות – על מצבו הנפשי של נשיא ארה"ב לתפקיד – מגיעות מצד "אנשים שפשוט לא מקבלים את העובדה שהנשיא טראמפ הוא נשיא ארה"ב ואני מצטער בשבילם על כך".

יועץ המדיניות הבכיר של טראמפ, סטיבן מילר, אמר בראיון לתוכנית "מצב האומה" ברשת CNN שספרו של וולף הוא "שום דבר מלבד ערימת אשפה". על כך שהאסטרטג הבכיר לשעבר של טראמפ, סטיב באנון, יצא כנגדו בספר "אש וזעם", אמר כי זה מצער שכן "הדברים גרוטסקיים שאינם תואמים את המציאות".

מייקל וולף, מחבר הספר אמר כי סביר כי הגילויים אותם הוא חשף אודות התנהלותו של טרמאפ בספרו יובילו להדחתו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. "המסקנה שלי מהספר היא העובדה שטראמפ לא מתאים לנשיאות, והיא תהפוך לדעה רווחת", אמר וולף בריאיון ל-BBC.

"הלכתי לאוניברסיטאות הכי טובות, הייתי תלמיד מעולה, עשיתי מיליארדי דולרים, הפכתי לאחד מאנשי העסקים הטובים ביותר, עברתי לטלוויזיה ובמשך עשר שנים הייתי הצלחה מדהימה", צייץ אתמול טראמפ את חייו, והוסיף כי "המעלות הגדולות שלו הן יציבות נפשית וחוכמה".

לטענת טראמפ, הסופר מייקל וולף לא טרח לראיין אותו: "הוא אמר שהוא ראיין אותי במשך שלוש שעות. זה לא קרה. זה הדמיון שלו. אנשים יודעים שהוא רמאי. זו בושה שמישהו יכול לעשות דבר כזה. אף פעם הוא לא ראיין אותי בבית הלבן, הוא לא היה בחדר הסגלגל". טראמפ תקף גם את היועץ לשעבר סטיב באנון: "כנראה סטיב הרשלן הביא אותו לבית הלבן. בגלל זה סטיב הרשלן מחפש עבודה עכשיו".

בספר נכתב כי "טראמפ התחייב לאשתו מלניה שאין לו כל סיכוי לנצח בבחירות. ואפילו עבור בעל בוגדני באופן כרוני, שלא לומר חסר תקנה, הייתה זאת הבטחה שהוא באמת רצה לקיים".

טראמפ מוצג בספר כטיפש מטופש, עילג, בור וחסר כל דעת או ניסיון. באנון, באמצעות וולף, הפך את הנשיא לעפר ואפר.

באנון סיפר עוד כי איוונקה, בתו היהודייה של טראמפ, חלמה להיות בעצמה נשיאה ביום שאחרי, וכי היא ובעלה ג'ארד קושנר סיכמו שהיא תתמודד.. "הם החליטו לקבל תפקיד בבית הלבן, למרות שחבריהם ובני משפחתם הקרובים ייעצו להם לא לעשות זאת. איוונקה אף השתעשעה במחשבה שהאישה הראשונה בתפקיד נשיאת ארה"ב לא תהיה הילרי קלינטון אלא איוונקה טראמפ", כך נכתב בספר.

היועץ לשעבר כינה את איוונקה "טיפשה כמו בלטה". הספר מתאר גם כיצד נהגה איוונקה להתבדח לא פעם על התסרוקת של אביה ותיארה לפרטי פרטים כיצד הוא מעצב אותה כשהיא מחקה את תנועותיו.

בספר מתאר וולף על ההלם במטה טראמפ בליל הניצחון בבחירות לנשיאות ב-2016, אז הם היו בטוחים בהפסד. "אחרי שהבינו שהוא הולך לנצח, בערך בסביבות שמונה בערב, טראמפ הבן סיפר לחבריו שאביו נראה כמי שראה רוח רפאים".

בספר נכתב כי מלניה טראמפ בכתה ולא הייתה בה כל שמחה על הניצחון. וכי טראמפ היה מבועת, אך רק לאחר זמן מה הוא חש כי הוא ראוי לכהן כנשיא ארה"ב.

תוכנית באנון למזרח התיכון תוארה באחד הפרקים: "תנו לירדן לקחת את הגדה המערבית. תנו למצרים לקחת את עזה. כולם פוחדים פחד מוות מהפרסים, וממה שיקרה בתימן, סיני ולוב. בגלל זה רוסיה היא מדינת מפתח. האם הרוסים הם החבר'ה הרעים? כן, הם הרעים, אבל העולם מלא רעים". נשיא "פוקס ניוז" רוג'ר איילס, שאולץ לפרוש כשהואשם בהטרדות מיניות והשתתף באותה פגישה, הגיב: "טוב לדעת שהם הרעים. השאלה אם דונלד יודע".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.