מדוע טראמפ לא רוצה לעבור לבית הלבן

ה"ניו יורק טיימס" מפרסם כי דונלד טראמפ שאל את מקורביו אם יוכל להתגורר בבית הלבן רק בחלק מימות השבוע, בעוד בשאר הימים ימשיך להתגורר בפנטהאוז המוזהב שלו ב"מגדל טראמפ", בשדרה החמישית במנהטן.

עיתון ה"ניו יורק טיימס" מפרסם כי דונלד טראמפ שאל את מקורביו אם יוכל להתגורר בבית הלבן רק בחלק מימות השבוע, בעוד בשאר הימים ימשיך להתגורר בפנטהאוז המוזהב שלו ב"מגדל טראמפ", בשדרה החמישית במנהטן.

מיד עם היבחרו לנשיא ארה"ב, כל האזור מתחת למגדל נסגר לתנועה על ידי מחסומים, משאיות חול, עשרות ניידות משטרה ואנשי השירות החשאי.

טראמפ, לא מרוצה שיצטרך לעבוד גם בסופי שבוע. לפי הדיווח ב"טיימס", *בעקבות כך טראמפ מתכוון להאציל סמכויות רבות לסגנו, מייק פנס.*

נשיא ארה"ב גם יצטרך לוותר על המטוס הפרטי שלו, בואינג 757-200, אותו הוא מכנה "טראמפ פורס 1", ולעבור למטוס הנשיאותי, ה"אייר פורס 1".

שבוע שעבר כשהגיע לפגישה עם הנשיא ברק אובמה, הוא הגיע עם המטוס הפרטי, זאת למרות המסורת הארוכה שנשיאים נבחרים הגיעו לפגישה הראשונה בבית הלבן עם המטוס הנשיאותי.

המטוס הפרטי שווה למעלה מ-100 מיליון דולר. טראמפ רכש אותו בשנת 2011, חגורות הבטיחות במטוס מזהב 24 קראט והוא מכיל שני חדרי שינה, חדרי אמבטיה מצופים שיש עם ברזים מזהב, מסך 57 אינטש ומערכת סראונד של אולם אירועים.

במהלך קמפיין הבחירות אמר טראמפ כי יעדיף את מטוסו הפרטי אך כנראה זה לא יקרה. ה"אייר פורס 1", הוא מטוס גדול יותר שיכול לאכלס יותר אנשים ומכיל חדרי ישיבות, מכון כושר ודברים נוספים שדרושים עבור נשיא ארה"ב, כמו עמידות בפני טילים,  יכולת תדלוק באוויר ומערכת תקשורת לווינית .

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.