טראמפ לנתניהו: ייתכן שאגיע לחנוכת השגרירות בירושלים

לפני שהחלה הפגישה בין השניים אמר טראמפ לנתניהו, "היחסים בין ארצות הברית לישראל הם הטובים ביותר שהיו אי פעם. בעבר ניתנו מספר הבטחות להעברת שגרירותנו לירושלים, אבל אני עשיתי את זה".

על רקע החקירות והסכם עד המדינה עם ניר חפץ והמשבר בקואליציה, נועד הערב (ב') ראש הממשלה בנימין נתניהו עם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בבית הלבן בוושינגטון.

לפני שהחלה הפגישה אמר טראמפ לנתניהו, "היחסים בין ארצות הברית לישראל הם הטובים ביותר שהיו אי פעם. בעבר ניתנו מספר הבטחות להעברת שגרירותנו לירושלים, אבל אני עשיתי את זה".

"יש לנו שיתוף פעולה הדוק בתחומי הסחר והביטחון ונגביר אותו. כבוד לי לארח אותך כאן ראש הממשלה", אמר טראמפ לנתניהו.

הוא התייחס גם למשא ומתן התקוע עם הפלסטינים ואמר, "הם צריכים לשוב לשולחן, אחרת לא יהיה שלום. זו עסקה קשה אבל אם נצליח בה, זה יהיה דבר גדול לעולם כולו".

טראמפ נשאל אם יגיע לחנוכת השגרירות במאי ואמר כי ייתכן שיגיע לישראל וישתתף באירוע.

ראש הממשלה נתניהו אמר לפני הפגישה כי הכרזת טראמפ על העברת השגרירות היא היסטוריה. "אנחנו זוכרים שלפני שנים לורד בלפור פרסם הצהרה שהכירה בזכות היהודים על מדינת ישראל, ואנחנו זוכרים שהנשיא טראמפ הוא הראשון שהכיר בירושלים כבירתנו. אני רוצה לומר לך תודה על כך".

נתניהו הבהיר שהנושא המרכזי מבחינתו בפגישה, יהיה איראן. ""אני לא צריך להסביר מה האתגרים שבפניהם אנחנו עומדים במזרח התיכון. אפשר לסכם אותם במילה אחת: איראן. אנחנו צריכים לעצור אותה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.