צפו בפגישה ההיסטורית • טראמפ לנתניהו: "שתי מדינות? מה שתרצו"

הערב בבית הלבן: 11 שנים הוא חיכה לרגע הזה, והערב בבית הלבן נפגשו ראש הממשלה בנימין נתניהו והנשיא הרפובליקני דונלד טראמפ לפגישה ידידותית שבה הבהיר טראמפ כי לא יכפה על ישראל- "מדינה פלסטינית". נתניהו לטראמפ: "נחפש נתיבים חדשים לשלום". צפו בפגישה המליאה.

11 שנים הוא חיכה לרגע הזה, והערב בבית הלבן נפגשו ראש הממשלה בנימין נתניהו והנשיא הרפובליקני דונלד טראמפ לפגישה ידידותית שבה הבהיר טראמפ כי לא יכפה על ישראל- "מדינה פלסטינית".

הזוג טראמפ כיבד את הזוג נתניהו וחיכה להם בכניסה לבית הלבן, "יש לי הכבוד לארח את חברי, רה"מ נתניהו בבית הלבן", אמר הנשיא טראמפ.

בטרם התייחס למו"מ בין ישראל לפלסטינים הבהיר כי שני הצדדים יצטרכו לעשות פשרות. "אני מסתכל על פתרון שתי המדינות ועל מדינה אחת, אני אוהב מה ששני הצדדים יאהבו", אמר טראמפ.

הנשיא טראמפ, תודה רבה על קבלת הפנים החמה בבית הלבן. לישראל אין ידידה טובה יותר מאשר ארצות הברית ולארצות הברית אין ידידה טובה יותר מישראל!????President Trump, thank you very much for the warm welcome to the White House. Israel has no better friend than the United States, and the United States has no better friend than Israel!Donald J. Trump(וידאו: איתי בית-און, לע"מ)

‎Posted by ‎Benjamin Netanyahu – בנימין נתניהו‎ on‎ יום רביעי 15 פברואר 2017

הנשיא טרמאפ השיב לשאלה של אודי סגל  האם הוא מוכן לוותר על פתרון שתי המדינות והאם יסכים לסיפוח, והשיב: "כי הוא יאהב את הפתרון ששני הצדדים יאהבו. "חשבתי במשך תקופה שפתרון שתי מדינות יהיה קל יותר, אבל אם ישראל והפלסטינים יבחרו בפתרון אחר, אז אני שמח", אמר טראמפ.

על העברת שגרירות ארה"ב לירושלים, ענה הנשיא כי "אני אשמח לראות את זה קורה. אנחנו בוחנים את זה היטב".

הנשיא טראמפ הוסיף עוד כי ארה"ב וישראל הן שתי אומות שמקדשות את ערך כל חיי האדם, "הממשל שלנו מחויב לעבוד עם ישראל ובנות הברית הנוספות שלנו באזור ליציבות, זה כולל עבודה למען הסכם שלום בין ישראל והפלסטינים", הבהיר טראמפ. "ארה"ב תעודד שלום, נעבוד על זה בנחישות, אבל הצדדים עצמם צריכים לנהל מו"מ ישיר וכמו בכל מו"מ מוצלח – שני הצדדים יצטרכו לעשות פשרות".

עוד הבהיר הנשיא טראמפ כי למרות הקושי, הישראלים יצטרכו להראות גמישות ולהראות שהם באמת רוצים להשיג עסקה. "הפלסטינים יצטרכו להפטר מחלק מהשנאה שהם לומדים מגיל צעיר. אפשר לדבר גם שם על גמישות, הם יצטרכו להכיר בישראל, אי אפשר להגיע לעסקה אם הם לא מוכנים להכיר במדינה נהדרת וחשובה.

טראמפ  התייחס גם לעסקת הגרעין עם אירן, שלדבריו היא אחת העסקאות הגרועות שראה. "האתגרים הביטחוניים שישראל חווה הם עצומים, כולל השאיפות הגרעיניות של אירן", הוסיף הנשיא האמריקני. "הממשל שלי כבר הטיל סנקציות חדשות על אירן, ואמשיך לפעול כדי שאירן לא תוכל לעולם לפתח נשק גרעיני. הסיוע לישראל כיום נמצא בשיא, כדי לוודא שהיא תוכל להגן על עצמה מפני איומים, שלמרבה הצער הם רבים".

לאחר מכן,רה"מ נתניהו לחץ ידיים לטראמפ ואמר כי הוא מעריך עמוקות את החברות של טראמפ. "לישראל אין בת ברית טובה יותר מארה"ב, ואני רוצה להבטיח לך שלארה"ב אין בת ברית טובה יותר מישראל", אמר נתניהו. "הברית בינינו חזקה להפליא, אבל תחת הנהגתך אני בטוח שהיא תתחזק אף יותר. אני בהחלט מברך את קריאתך להבטיח שישראל תזכה ליחס הוגן בפורומים בינלאומיים, והחרמות צריכות לזכות לגינוי והתנגדות על ידי הערכים האמריקניים".

"במלחמה באסלם הקיצוני, אנחנו יכולים לנצל הזדמנות היסטורית", הוסיף נתניהו. "לראשונה בחיי ובחיי מדינתי, מדינות ערב באזור לא רואות ישראל אויב, אלא כבת ברית. אני מאמין שתחת הנהגתך, השינוי הזה באזור יוצר הזדמנות חסרת תקדים לחזק ביטחון ולקדם שלום. בוא ננצל את הרגע יחד, בוא נבנה את הביטחון, בוא נמצא אפיקים חדשים לשלום".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.