טראמפ לנתניהו: תומך בפתרון שתי המדינות

הנשיא האמריקני גם הבהיר כי ישראל תצטרך לשלם מחיר על העברת השגרירות האמריקנית מתל אביב לירושלים

ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד אחר הצהריים (ד') עם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ.

לפני הפגישה שוחחו השניים עם עיתונאים על נושאים בוערים, ביניהם המצב בין ישראל ורוסיה, תוכנית השלום של הממשל האמריקני והאיומים על ישראל מצד איראן.

טראמפ פתח בדברים ואמר, "נהדר להיות כאן עם ראש הממשלה נתניהו. יש לנו הרבה מאוד על מה לדבר. נתניהו הודה לי על העברת השגרירות, שהחלה כמהלך שנוי במחלוקת והתגלתה כצעד חיובי. יש התקדמות משמעותית ביחסי המדינות ואנחנו עם ישראל ב-100 אחוזים ותומכים בכל מה שישראל עושה כדי להגן על עצמה, גם בצעדים אגרסיביים".

נתניהו ענה לטראמפ, "אני מודה על התמיכה שלך בצעדים שלנו נגד המשטר בטהרן. הסנקציות האמריקניות עצרו את מכונת המזומנים של טהרן. זו הפגישה הראשונה שלנו מאז העברת השגרירות. שינית את ההיסטוריה ואנחנו מעריכים את התמיכה שלך בנו ובעיקר בזכותה של ישראל להגן על עצמה".

הנשיא איפשר לעיתונאים לשאול שאלות, והראשונה בהן היתה על תוכנית השלום האמריקנית. "מדובר בעסקה הקשה ביותר לסגירה. החלום שלי הוא להביא שלום בין ישראל והפלסטינים בקדנציה הראשונה שלי. הושגה התקדמות רבה. העברנו את השגרירות וישראל תצטרך גם היא לעשות משהו עבור הצד השני. אני מעריך שתוך חודשיים עד ארבעה נציג את תוכנית השלום".

הוא נשאל גם על דעתו לגבי פיתרון שתי המדינות. "אני אוהב את הפתרון הזה והוא המועדף מבחינתי. אינני יודע מה חושב על כך נתניהו אבל אני מקווה שהוא מסכים איתי".

טראמפ הודה כי לא הכיר עד למפגש בין השניים את המתיחות בין ישראל ורוסיה על רקע הפלת המטוס הרוסי ואמר כי אם יידרש לכך ישוחח עם פוטין בנושא.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.