טראמפ לעיתונאים: "ההדלפות על דוח המודיעין הסודי – בושה"

לאחר המבוכה הגדולה, אודות נשיא ארצות הברית הנבחר דונלד טראמפ, התייצב טראמפ הערב (רביעי) לראשונה מול המצלמות בכדי להגיב על הפרסומים לפיהם לרוסיה יש מידע אינטמי על הנשיא.

לאחר המבוכה הגדולה,  אודות נשיא ארצות הברית הנבחר דונלד טראמפ, התייצב טראמפ הערב (רביעי) לראשונה מול המצלמות בכדי להגיב על הפרסומים לפיהם לרוסיה יש מידע אינטמי על הנשיא.


הנשיא הנבחר טען כי, "דבר כזה מעולם לא היה צריך להיכתב ובטח שהוא מעולם לא היה צריך להתפרסם – אבל אני רוצה להודות לגופי תקשורת, שכמה מהם לא תמיד סיקרו אותי בצורה חיובית, בכך שיצאו באופן תקיף נגד החדשות המזויפות האלה", אמר הנשיא הנבחר. "יש לי כבוד רב לחדשות ולחופש התקשורת וכל זה. הכבוד שלי אליכם עלה בעוד דרגה".

"זה ביזיון שמידע מתדרוך מודיעיני דולף החוצה. הכל מזויף, זה לא קרה – וזה הושג על ידי יריבים שלנו, אנשים חולים, שחיברו את הזבל הזה", השיב טראמפ לשאלה של אחד העיתונאים. "אני מאמין שרוסים פרצו לשרתי המפלגות, אבל אני חושב שגם מדינות ואנשים אחרים פורצים אלינו. כשאיבדנו כל כך הרבה מידע בפריצה שסין כנראה עומדת מאחוריה לא עשו מזה כזה עניין גדול". עוד ביקר את המפלגה הדמוקרטית על האבטחה הגרועה שלה, לדבריו, מפני מתקפות סייבר. עוד הוסיף כי המפלגה הרפובליקנית הצטיידה בהגנה איכותית יותר, שלא אפשרה פריצות דומות.

"אם פוטין בעדי אני רואה בזה נכס, לא בעיה", המשיך. "כיום יש לנו יחסים גרועים עם רוסיה. אני לא יודע אם אסתדר עם ולדימיר פוטין – יש סיכוי גדול שכן, אבל אולי לא. אבל גם אם לא, נראה לכם שהילרי קלינטון הייתה מתנהגת אליו באופן קשוח יותר ממני?". עוד הדגיש כי אין לו עסקים ברוסיה, והזכיר כי אין מניעה חוקית מצדו לנהל עסקים במקביל לכהונתו בתפקיד: "בניגוד לסגן הנשיא, אין לנשיא סעיף ניגוד עניינים". עם זאת, בהמשך הובהר כי בכוונת טראמפ להפקיד את עסקיו בידי ילדיו ולא לעסוק בהם בעצמו.

 

רוסיה טענה היום (רביעי) כי הדיווח האינטמי  על טראמפ  שהיה עלול להוביל לסחיטת הנשיא הנבחר – הוא "מזויף".

בקרמלין ציינו כי הפרסום נועד לפגוע בקשרים בין רוסיה לארצות הברית, ימים ספורים לפני חילופי הממשל. טראמפ  עצמו הגיב בחשבון הטוויטר שלו ואמר: "אין לי כלום עם רוסיה. לא עסקאות, לא הלוואות ולא כלום".

טראמפ הוסיף עוד: "סוכנויות המודיעין לא היו אמורות לתת לחדשות מזויפות כאלה 'לדלוף' לציבור – זו חבטה אחרונה לכיווני. אנחנו חיים בגרמניה הנאצית?". הנשיא הנבחר טען כי הפרסום קשור לניצחונו: "זכיתי בבחירות בקלות, ויריבים מושחתים מנסים להקטין את הניצחון שלנו עם חדשות מזויפות. לרוסיה אין שום מנוף לחץ עליי – זה מאוד לא הוגן!"

דובר הקרמלין דמיטרי פסקוב אמר בשיחה עם כתבים כי מדובר ב"פברוק מוחלט" והכחיש את קיומו של תיק בו נאסף "מידע רגיש" על טראמפ – או על יריבתו קלינטון. הלילה דווח ברשת CNN כי מסמכים מסווגים שהוצגו בשבוע שעבר לנשיא אובמה ולנשיא הנבחר דונלד טראמפ כללו טענות כי לרוסים יש מידע על טראמפ – ובין השאר נטען כי טראמפ "התהולל" במלון ברוסיה עם נערות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.