טראמפ מאיים: "אם איראן רוצה מלחמה – זה יהיה הסוף שלה"

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, צייץ לפני דקות אחדות בטוויטר לאחר התקרית בעיראק ואיים כי "אם איראן רוצה להילחם, זה יהיה סופה הרשמי של איראן. לעולם אל תאיימי שוב על ארה"ב"

המתיחות הולכת וגוברת: נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, צייץ לפני דקות אחדות בטוויטר לאחר התקרית בעיראק כי "אם איראן רוצה להילחם, זה יהיה סופה הרשמי של איראן. לעולם אל תאיימי שוב על ארה"ב."

מוקדם יותר הערב, רקטה נורתה לעבר ה"אזור הירוק" שבמרכז בגדד, בו שוכנים מבנים ממשלתיים ושגרירויות זרות, כולל שגרירות ארה"ב. עדיין לא ידוע מי שיגר את הרקטה, ומה היה היעד.

שר החוץ האירני מוחמד זריף שיגר מוקדם יותר היום מסר מרגיע ובריאיון לסוכנות הידיעות הממשלתית של אירן אמר כי הוא לא מאמין שתפרוץ מלחמה עם ארה"ב משום שטהרן אינה מעוניינת בעימות צבאי. זריף הוסיף כי "אף מדינה לא משלה את עצמה שהיא יכולה להתמודד צבאית עם אירן".

גורם בכיר במזכירות המדינה האמריקנית מסר לרשת "סקיי ניוז" בערבית כי רקטה מתוצרת מקומית נפלה ליד השגרירות האמריקנית בבגדד, ללא נפגעים או נזקים משמעותיים. הבכיר הבהיר כי התקרית לא השפיעה על המצב ביתר המתקנים בעיראק שבהם נמצאים אזרחי ארה"ב, וכי הממשל מברר את פרטי התקרית

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.