טראמפ מאיים על צפון קוריאה: "כל האופציות על השולחן"

הנשיא האמריקני הוסיף: "היא הציגה את הזלזול שלה בשכנותיה, בכל חברות האו"ם ובסטנדרטים המינמליים המתבקשים להתנהגות בינלאומית מקובלת"

המתיחות בין צפון קוריאה לארה"ב הולכת ומחריפה: נשיא ארה"ב איים בצהרים על קוריאה הצפונית בתגובה לטיל ששיגרה לעבר יפן. "כל האופציות על השולחן", הזהיר הנשיא.

"העולם קיבל את המסר של צפון קוריאה באופן חזק וברור", אמר הנשיא. "המשטר הזה לא מסתיר את הזלזול שלו לשכנותיו, לכל החברות באו"ם ולסטנדרט המינימלי ביותר להתנהגות בינלאומית מקובלת"

מוקדם יותר, בכיר צפון קוריאני אמר כי שארה"ב מובילה לפיצוץ בין המדינות. "היא פורסת כוחות ומתרגלת מלחמה גרעינית.

גורמי ביטחון ביפן העריכו כי הטיל המשיך במעופו במשך כ-2,700 ק"מ בטרם התפוצץ. בדרום קוריאה הגיבו בתרגיל הפצצות אוויריות.

ממשלת יפן מסרה כי הטיל ששיגרה צפון קוריאה עבר מעל האי היפני הצפוני, הוקאידו. במהלך שיגור נשמעה התראת צבע אדום שקראה לתושבים "לנקוט אמצעי זהירות" הודעות חירום שוגרו למכשירי הטלפון של האזרחים. מיליוני יפנים ירדו הלילה למקלטים בעת ההתראה.

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ וראש ממשלת יפן שינזו אבה שוחחו הבוקר וסיכמו כי ייעשו את מירב המאמצים להגן על העם היפני. "הפעולה חסרת האחריות של צפון קוריאה היא חסרת תקדים, רצינית ומהווה איום חמור על מדינתנו", אמר ראש הממשלה היפני לאחר השיחה עם הנשיא.

 

ראש הקבינט הביטחוני ביפן, יושיהידה סוגה, אמר בתגובה לשיגור כי הוא יענה בחומרה. "נראה שהשיגור הבליסטי הזה עבר מעל לשטחינו, מדובר במקרה חסר תקדים, רציני, המהווה איום ממשי על האומה שלנו", אמר סוגה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.