טראמפ מאיים על צ. קוריאה: "מציע להם להתעשת או שהם יהיו בצרות"

הנשיא טרמאפ מחריף את הרטוריקה הלוחמנית כלפי המדינה הקומוניסטית

המתיחות בין צפון קוריאה לארה"ב הולכת ומחריפה: הנשיא טרמאפ מחריף את הרטוריקה  הלוחמנית כלפי המדינה הקומוניסטית. הנשיא שב והזהיר את המדינה המבודדת מפני צעדים נוספים, "לא הייתי די תקיף כלפי קוריאה", אמר הנשיא בהתייחסו לאיום שיתקוף "באש וזעם" את צפון קוריאה.

"מציע להם להתעשת או שהם יהיו בצרות כמו שהעולם לא ראה", איים טראמפ שהוסיף: "שצפון קוריאה צריכה להיות מאוד לחוצה אם היא תחליט לתקוף את ארצות הברית".

הנשיא טראמפ הבהיר כי ארצו תמיד תהיה פתוחה למשא ומתן על מנת למנוע התדרדרות צבאית.

   בפיונגיאנג שבו ותקפו את טרמאפ, "אי אפשר לנהל דיאלוג עם אדם כזה שחסר כל היגיון ומבין רק כוח", תקפו ברמיזה את טראמפ.

צפון קוריאה לא מתרשמת מהאיומים של טראמפ ומאיימת כי תתקוף את הבסיס בגואם, בהודעה שנמסר מצפון קוריאה נאמר כי המדינה המבודדת גיבשה תכנית לתקוף את האי גואם שבשליטה אמריקנית כבר החודש.

הצבא הודיע  כי יפרסם בימים הקרובים את ההכנות להפציץ בסמוך לאי גואם, ויעביר את ההחלטה לידי נשיא צפון קוריאה קים גונג' און

על פי הודעת הצבא, צבא צפון קוריאה נערך להשלים עד לאמצע החודש את ההכנות לתקיפת האי גואם באמצעות שיגור של ארבעה טילים לטווח בינוני.

טילי הוואסונג-12 שצפון קוריאה תשגר יתעופפו בשמיים מעל ערים ביפן", דווח סוכנות הידיעות הקוריאנית. "הטילים יעופו 3,356 ק"מ למשך 1,065 שניות ויפגעו במרחק של 30-40 ק"מ  מחוף גואם".

לאחר שהסנקציות שהובילה ארצות הברית על צפון קוריאה אושרו במועצת הביטחון פה אחד העימות בין צפון קוריאה הלך והחריף למלחמה מילולית בין הצדדים ובעיקר מצדו של טראמפ שאיים להפוך את צפון קוריאה "למאכולת אש"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.