"נתניהו היה בטוח שהגיע לגן העדן. והנה, הוא מוצא את עצמו בגיהינום"

דיווח: רונלד לאודר העוזר המיוחד של נשיא ארה"ב טראמפ לענייני המזרח התיכון והמו"מ צפוי להתלוות לנשיא האמריקני בביקורו בישראל מה שמדאיג את ראש הממשלה. בן כספית בטורו: "אחרי הבחירות בארה"ב, נתניהו היה בטוח שהגיע סוף־סוף לגן העדן. והנה, הוא מוצא את עצמו בגיהינום".

רונלד לאודר העוזר המיוחד של נשיא ארה"ב טראמפ לענייני המזרח התיכון והמו"מ צפוי להתלוות לנשיא האמריקני בביקורו בישראל, כך מדווח בן כספית במעריב.  לאודר הוא אחד האנשים הקרובים ביותר לנשיא ומכונה 'המנוע' מאחורי היוזמה המחודשת של הבית הלבן להביא להסדר שלום בין ישראל לפלסטינים.

בטורו השבועי של בן כספית הוא מתאר על הפאניקה השוררת בלשכת ראש הממשלה, בשל ביקורו של טראמפ שחותר לכפות יוזמה מדינית על ישראל,

"תחשבו על זה רגע: נתניהו ראה בטראמפ משיח. לא פחות. אחרי שמונה שנים עם ברק חוסיין אובמה השנוא, הגיעה הגאולה בדמותו של הג'ינג'י מהמגדל המוזהב, אמריקאי שמדבר את האנגלית של נתניהו ויסייע לראש הממשלה לשים קץ, אחת ולתמיד, לקשקושי השלום־שמלום". בן כספית ממשיך בסרקזם, "מה התברר? שנתניהו קיבל את הג'ינג'י הלא נכון. המיליארדר היהודי הקרוב ביותר לטראמפ אמור היה להיות שלדון אדלסון. במציאות, התברר שהמיליארדר היהודי הכי קרוב לנשיא הוא רונלד לאודר.  בן כספית מוסיף עוד וטוען כי "נתניהו מכיר את הפרטים הללו ובוהה בהם כלא מאמין. עולמו קורס עליו. אחרי הבחירות בארה"ב, הוא היה בטוח שהגיע סוף־סוף לגן העדן. והנה, הוא מוצא את עצמו בגיהינום".

   לאודר שבעבר גורש מבלפור פועל בנחישות להביא לשלום בין ישראל לפלסטינים, במעריב פורסם כי  יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן התארח בביתו של לאודר לפני שפגש את הנשיא טראמפ בבית הלבן. בפגישה הכין  לאודר את אבו מאזן למפגש הקריטי שלו עם הנשיא. "אבו מאזן חותר לשלום", כך מאמינים בממשל טראמפ ונחושים להביא את ההסכם בכל מחיר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.