צפו: המאבטחים קופצים על טראמפ (וידאו)

מאות הפגינו נגד טראמפ, בהם אפרו-אמריקנים, היספנים ומוסלמים, נגדם התבטא טראמפ בחריפות במהלך הקמפיין הגיעו לאוניברסיטת אילינוי בשיקגו למחות נגד המועמד וחוללו מהומה. צפו. { אלימות בשיקגו}

סערה בארצות הברית בעקבות ביטול העצרת של דונלד טראמפ, אמש (שישי), מחשש לשלום המפגינים, בוטלה העצרת בשיקגו בשל אלימות רבה מצד המחנות הריבים.

מאות מפגינים נגד טראמפ, בהם אפרו-אמריקנים, היספנים ומוסלמים, נגדם התבטא טראמפ בחריפות במהלך הקמפיין הגיעו לאוניברסיטת אילינוי בשיקגו למחות נגד המועמד.

במקום הם נתקלו במאות מתומכי טראמפ שהמתינו להגעתו – מה שהוביל למהומה.  המוחים נגד המיליארדר טראמפ  קרעו שלטי בחירות שלו וניסו להתפרץ ולעלות לבמה, אלא שהמשטרה מנעה מהם
"באתי לכאן למחות כי אני גם שחורה וגם מקסיקנית, ואני לא מעוניינת להמתין ולראות לאן טראמפ יבחר לגרש אותי", סיפרה בזעם אחת המפגינות. "אני מתמודדת עם מספיק גילויי גזענות כאן בשיקגו, וזה מספיק לי".

היום הגיע המועמד לאירוע באוהיו ודיבר בפני תומכיו. אדם שחלף מאחוריו עורר את חשד המאבטחים – שהסתערו על טראמפ.

 צפו: המאבטחים קופצים על טראמפ


במערכת הפוליטית בארה"ב מבקרים את טראמפ בחריפות. טד קרוז, שנחשב כיריב המרכזי של טראמפ אמר כי "האחריות היא אצל המפגינים שהחליטו לפעול באלימות – אבל בכל קמפיין, האחריות מתחילה בפסגה".קרוז הוסיף "כל מתמודד אחראי לתרבות הקמפיין שלו. כשיש לך קמפיין שמזלזל במצביעים, שתומך בפועל באלימות, שיש נגדו האשמות בשימוש באלימות פיזית נגד עיתונאים – נוצרת אווירה שרק מעודדת שיח מסוג זה", הסביר.

 צפו באלימות באדיבות רשת

המתמודד מרקו רוביו, תקף באופן דומה את טראמפ ואמר בעקבות האלימות. "אני חושב שמר טראמפ צריך להכיר בכך שהרטוריקה בה השתמש בחלק מהאירועים שלו תאם למה שרואים בעצרות שלו. בפוליטיקה, יש השלכות לדברים שאנשים אומרים". רוביו סייג את דבריו והוסיף כי "ניכר מהתמונות כי חלק מהמפגינים נטלו חלק במאמץ מאורגן לפוצץ את העצרת. זה לא דבר שקורה באופן עצמאי".

 

ג'ון קייסיק, שמתמודד גם הוא על המועמדות הרפובליקנית החריף את תגובתו "הלילה, זרעי הפיצול שטראמפ זורע במשך הקמפיין כולו סוף סוף הניבו פרי – וזה היה מכוער", נכתב בהודעה מטעם הקמפיין שלו.
ומה הגיב המעומד המוביל טראמפ? האו התייחס לביטול העצרת בשוויון נפש. "קיבלנו החלטה לא להתקדם עם האירוע, למרות שנעשתה פגיעה בחופש הביטוי שלנו", טען, "אני לא רוצה לראות מישהו נפגע, ולכן החלטנו לדחות את האירוע בתיאום עם כוחות הביטחון"

טראמפ הבהיר כי "מעולם לא נפצע מישהו באירוע שלנו, או לפחות נפצע באופן משמעותי".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.