טראמפ מערפל את העיתונאים: "לא קיבלנו החלטה לתקוף"

בבית הלבן הגיבו עם סיום הפגישה שטרם התקבלה החלטה סופית. "אנחנו ממשיכים לבדוק את המודיעין ומשוחחים עם בעלות הברית והשותפות שלנו", אמרו שם

בתום פגישה שקיים היום (ה') עם יועציו הבכירים לביטחון לאומי, ומזכיר ההגנה ג'ים מאטיס, לדיון באפשרות לתגובה לטבח של משטר אסד בדומא, הוחלט שלא להחליט. בבית הלבן הגיבו עם סיום הפגישה שטרם התקבלה החלטה סופית. "אנחנו ממשיכים לבדוק את המודיעין ומשוחחים עם בעלות הברית והשותפות שלנו", אמרו שם, אך ייתכן שהדברים נועדו כדי להרדים את האויב שגם ככה נמצא בכוננות שיא לאור איומים הרבים ששיגר טראמפ באמצעות הטוויטר.

היום נראה שטראמפ הוריד הילוך ומיתן את עמדתו בכל הנודע לתקיפה בסוריה. "חבל שהעולם שם אותנו במצב כזה", אמר טראמפ לכתבים לפני הפגישה. "אנחנו עורכים היום כמה פגישות, נראה מה יקרה. בוודאי שאנחנו בוחנים את זה מקרוב מאוד", אמר בחדר הקבינט. "כעת אנחנו צריכים לקבל כמה החלטות נוספות, שיהיו בקרוב".

קווין ראיין, גנרל לשעבר בצבא ארה"ב טען שהנשיא "מדבר בפומבי על פעולה צבאית אפשרית זה יוצר מחסומים ומגבלות לאפשרויות שאנשיו יכולים להציע. זה מועיל אם ההצהרות הפומביות שלו מעמיקות וברורות. אם הן מבלבלות ולא ברורות הן מכשילות את התוצאה".

מנגד, קליף קופצ'ן, יו"ר של חברת ייעוץ פוליטי טוען כי "אם טראמפ עכשיו לא מחליט לתקוף הוא אובמה 2.0 מ-2013. זאת הקללה האולטימטיבית לנשיא טראמפ, ואני מצפה ממנו לתקוף את סוריה בימים הקרובים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.