טראמפ מתעתע: "זה יכול להיות בקרוב, או לא בקרוב בכלל!"

לאחר שאיים לשלוח "טילים נחמדים וחכמים לסוריה" בתגובה לטבח הכימי בדומא, נשיא ארה"ב ממשיך לתעתע בסורים כאשר מבהיר כי "לא אמרתי מתי תהיה מתקפה. יכול להיות בקרוב מאוד, או לא בקרוב בכלל"

חוזר בו? מערפל מידע? לא החליט? הנשיא דונלד טראמפ שרק אתמול איים בציוץ בטוויטר להבעיר את המזרח התיכון שיגר לפני זמן קצר ציוץ בו הצליח להותיר אותנו ואת העולם כולו מבולבלים. "מעולם לא אמרתי מתי אתקוף בסוריה" – כך צייץ היום (חמישי) נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. בציוץ נוסף המשיך טראמפ לתעתע: "זה יכול להיות בקרוב, או לא בקרוב בכלל! בכל מקרה, ארה"ב תחת הממשל שלי עשתה עבודה נהדרת בגירוש דאע"ש מהאזור. איפה התודה שלנו?".

נשיא סוריה בשאר אסד התייחס למתיחות באומרו שכל פעולה של מדינות המערב תגביר את חוסר היציבות באזור."עם כל ניצחון בשדה הקרב, קולותיהן של מדינות מערביות מורמים ופעולות מתגברות בניסיון לשנות את מהלך האירועים", אמר אסד. "הקולות הללו והפעולות האפשריות הללו לא יתרמו דבר מלבד עלייה בחוסר היציבות ואיום על השלום והביטחון הבינלאומיים". בתוך כך, בכיר אירני אמר במהלך פגישה שנערכה עם אסד כי האיומים של כמה ממדינות המערב לגבי מתקפות בסוריה מבוססים על שקרים, שהגיעו לאחר שחרור מזרח ע'וטה.

בצל ההסלמה והמתיחות בסוריה – מטוסי חל האוויר ביצעו אימונים לקראת יום העצמאות ה-70 למדינת ישראל. בעקבות כך, בדקות האחרונות התקבלו קריאות רבות של אזרחים מודאגים בגין רעש של להק מטוסים באזור ת"א.

במשטרה הוציאו הודעה בה הבהירו. "נבקש להבהיר כי מדובר באימונים של כלי טייס לקראת מטס יום העצמאות וכי אין מדובר באירוע חירום/חריג".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.