טראמפ נאם בקונגרס: "כולנו מאוחדים בגינוי איומים על יהודים"

על רקע האנטישמיות הגוברת בארה"ב, התייצב לפנות בוקר הנשיא טראמפ לפני חברי הסנאט ובית הנבחרים ונשא נאום ראשון בקונגרס בו גינה את מקרי האנטישמיות, כן שיגר מסר מפייס לעם האמריקני .צפו.

על רקע  האנטישמיות הגוברת בארה"ב, התייצב לפנות בוקר הנשיא טראמפ, לפני חברי הסנאט ובית הנבחרים ונשא נאום ראשון בקונגרס בו הציג את תכניתו לעתיד, גינה את מקרי האנטישמיות,ושיגר מסרי פיוס לעם האמריקני .

את פתח דבריו הוא ניצל לשלוח מסר בגנות התקריות האנטישמיות שאירעו בשבועות האחרונים בארה"ב, "האיומים האחרונים על המרכזים היהודים מוכיחים שאנחנו מדינה שעומדת מאוחדת בגינוי השנאה והרוע", הבהיר טראמפ.

לאחר מכן המשיך טראמפ עם מסרים של פיוס ואחדות: "למרות שאנו חלוקים בדעותינו אנחנו שותפים בשנאת הגזענות על צורותיה השונות", אמר טראמפ ובישר כי "פרק חדש של גדולה אמריקנית מתחיל, בנות בריתנו יבינו שארה"ב מוכנה שוב להוביל".

מכאן עבר טראמפ לדבר על המדיניות הכלכלית החדשה, "במשך זמן רב מדי ראינו את ההון שלנו בורח למדינות אחרות. הגנו על גבולות של מדינות אחרות בעוד שלנו נותרו פרוצים. השקענו בתשתיות של אחרים בזמן שהתשתיות שלנו קרסו. אבל אמריקה צריכה לחשוב על אזרחיה קודם ורק כך נחזיר את אמריקה לגדולתה".

טראמפ הבטיח בנאומו,"להגן על האזרחים מפני אלימות בתוך החברה שלנו ולמגר את תופעת ארגוני הפשע שפושטים בכל מקום". הנשיא הביע תמיכה במשטרה והכריז: "נעצור את זרימת הסמים לאומה ונלחם בהתמכרות. נחזיר את הביטחון לקהילה ולאורכם של הגבולות – לכן נתחיל בקרוב בבניית חומה גדולה לאורך הגבול הדרומי שלנו".

"נגן על האומה מפני הטרור של האסלאם הקיצוני", הבטיח הנשיא. "רוב האנשים שעוסקים בטרור הגיעו לכאן ממדינות אחרות ואנחנו נעשה הכל כדי שמתקפות כמו שקרו ברחבי העולם לא יתרחשו כאן. ארה"ב לא תהיה ביתם של הקיצונים האלה ולכן פיתחנו תכנית לחיסול דאע"ש. נעבוד עם בני בריתנו כדי למגר את הארגון הזה מכדור הארץ".

טראמפ להתייחס לאיום מאירן והזכיר את ישראל: "הוריתי גם על הפעלת לחץ נגד אירן שמבצעת ניסויים בטילים בליסטיים ונפעל לחיזוק הקשר שלנו עם מדינת ישראל".

בתום הנאום קרא טראמפ לשאר האומות "לכבד את הזכויות של העם האמריקני", והבהיר כי הוא "לא מייצג את כל העולם אלא את ארה"ב בלבד, פרק חדש בגדולתה של ארה"ב מתחיל. אנחנו מפסיקים לחשוב בקטן ונתחיל להגשים את החלום של כל אחד".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.