טראמפ סגר את שגרירות אש"ף

הנשיא טראמפ הודיע על החלטתו לסגור את נציגות פלסטין בתגובה לסירובם של הפלסטינים לשוב לשולחן המשא ומתן . נתניהו מברך

הנשיא טראמפ הודיע על החלטתו לסגור את נציגות פלסטין בתגובה לסירובם של הפלסטינים לשוב לשולחן המשא ומתן וכן בתגובה על הניסיונות הפלסטיניים לקדם חקירה פלילית נגד ישראל בבית הדין הבין-לאומי בהאג.

"ארה"ב קיבלה את ההחלטה הנכונה באשר לנציגות אש"ף בוושינגטון", הגיב נתניהו בתגובה להחלטת אש"ף. "ישראל תומכת בפעולות האמריקניות שנועדו להבהיר לפלסטינים שהסירוב למו"מ והניסיונות לתקוף את ישראל בפורומים בינלאומיים לא יקדמו את השלום".

חבר הכנסת אחמד טיבי תקף את הנשיא טראמפ על החלטתו. "מדובר במסע נקמה שלו נגד העם הפלסטיני והנהגתו לאחר שהביעו את סירובם המוחלט לדון ברעיונות ההזויים שלו במה שקרוי ה'דיל של המאה' וניתוק היחסים איתו אחרי העברת השגרירות". טראמפ הוסיף כי "אף החלטה כזו לא תכריע את העם הפלסטיני והנהגתו ולא תעלים את הפליטים. המנטליות של סוחר לא ממולח נכשלה פעם אחר פעם וגרמה לכך שארה"ב איבדה את מעמדה כמתווך בתהליך המדיני".

בהודעת מחלקת המדינה נכתב: "הממשל החליט לאחר בחינה מעמיקה שמשרדי נציגות אש"ף בוושינגטון ייסגרו. אפשרנו לאש"ף לנהל את פעולותיו שתומכות בהשגת שלום אמיתי וממושך בין הישראלים לפלסטינים. אולם אש"ף לא פעל לקדם כל התחלה של משא ומתן ישיר ורציני עם ישראל. להיפך, הנהגת אש"ף גינתה את תוכנית השלום האמריקנית שהיא עדיין לא ראתה וסירבה לפעול עם הממשל האמריקני במסגרת מאמצי השלום. בשל כך, ובהתאם לחששות הקונגרס האמריקני, הממשל החליט לסגור את משרדי אש"ף בוושינגטון בשלב זה. ההחלטה עומדת בקנה אחד גם עם דאגות הממשל והקונגרס בעקבות ניסיונות פלסטיניים לפתוח בחקירה נגד ישראל בבית הדין הפלילי הבין-לאומי".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.