"טראמפ סימן את הבעיה לשלום – חמאס וחיזבללה"

לאחר ביקורו המוצלח של דונלד טראמפ בישראל, שרים וחברי הכנסת הזדרזו לפרסם הודעות בשבחו של הנשיא

לאחר ביקורו המוצלח של דונלד טראמפ בישראל, שרים וחברי הכנסת הזדרזו לפרסם הודעות בשבחו של הנשיא.

 

השר לביטחון הפנים ונושאים אסטרטגיים גלעד ארדן אמר בתגובה לנאומו של הנשיא דונלד טראמפ במוזיאון ישראל: "הנשיא טראמפ נושא נאום היסטורי על הקשר של עם ישראל לארץ ישראל.
 

הוא לא מהסס לסמן את הבעיה והמכשול האמתי לשלום, לא ההתיישבות הישראלית ביו"ש, אלא – חמאס, חיזבאללה, החינוך לשנאה ומימון הטרור של הרש"פ. יש כאן תמיכה בלתי מתפשרת במדיניות של ממשלת ישראל.
 

הנשיא טראמפ דיבר על בניית קואליציה של מדינות נגד הטרור האסלאמי, זה הכיוון הנכון ואני תומך בכך תמיכה מלאה, לישראל יש הרבה מה לתרום לקואליציה כזו כמו שכתבתי במגזין ניוזוויק אמש".

 

גם יו"ר ועדת החוץ והביטחון, ח"כ אבי דיכטר הגיב על נאומו של הנשיא טראמפ ואמר: "האמירה החדה באשר לקשר של העם היהודי לארצו ישראל,  חשובה מאין כמוה, לנוכח הניסיונות של פלסטינים ומדינות בעולם ליצור היסטוריה מזוייפת לירושלים ולישראל"

 

"הנאומים במהלך ביקורו של הנשיא טראמפ מוכיחים כי לישראל יש ידיד של של אמת בבית הלבן. האמירה החדה באשר לקשר של העם היהודי לארצו ישראל,  חשובה מאין כמוה, לנוכח הניסיונות של פלסטינים ומדינות בעולם ליצור היסטוריה מזוייפת לירושלים ולישראל. התחייבותו למנוע מאיראן נשק גרעיני, חשובה ומעודדת.  בלטה בחשיבותה האמירה למחמוד עבאס כי לא ניתן לקדם שלום ובמקביל לממן טרוריסטים.
מאחל טיסה נעימה לנשיא טראמפ. אנחנו נשארים בארץ, מחכים לבשורה בעניין השגרירות"
שרת התרבות והספורט מירי רגב התבטאה מיד עם סיום נאומו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ואמרה:
"הקשר של העם היהודי לארץ הזו הוא עתיק ונצחי" – משפט אחד חשוב בנאום אמיץ שהחזיר לשיח הפוליטי הבינלאומי ערכים, היסטוריה, צדק והערכה עמוקה לעם היהודי לציונות ולישראל. גוד בלס דולנד ג'י טראמפ".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.