טראמפ על האיום מצפון קוריאה: "זה לא יעבור בשתיקה"

המתיחות בין צפון קוריאה לארה"ב הולכת ומחריפה: בסדרת ציוצים תקף הנשיא הנבחר דונלד טראמפ, את קוריאה הצפונית על רקע האיום של פיונגיאנג שתבצע ניסוי בטיל בין יבשתי בעל יכולת נשיאת ראש נפץ גרעיני עד ארה"ב. בציוץ נוסף, טראמפ מתח גם ביקורת על סין: "לוקחת כסף מארה"ב ולא עוזרת"

המתיחות בין צפון קוריאה  לארה"ב הולכת ומחריפה: בסדרת ציוצים תקף הנשיא הנבחר דונלד טראמפ, את קוריאה הצפונית על רקע האיום של פיונגיאנג שתבצע ניסוי בטיל בין יבשתי בעל יכולת נשיאת ראש נפץ גרעיני עד ארה"ב.  בציוץ נוסף, טראמפ מתח גם ביקורת על סין: "לוקחת כסף מארה"ב ולא עוזרת".

 

בתחילת השבוע שליט קוריאה הצפונית קים ג'ונג און  הודיע כי מדינתו קרובה לשיגור טיל בליסטי בין יבשתי שיגיע עד ארה"ב. בהצהרה שנתן לרגל השנה החדשה, אמר הרודן כי "אנחנו מתקדמים במחקר ובפיתוח וטכנולוגיה מתקדמת המחזקת את יכולות ההגנה שלנו, כולל שלב ההכנות הסופיות לשיגור טיל בליסטי בין יבשתי".

הנשיא טרמאפ יצא בתגובה חריפה. בעמוד הטוויטר שלו גינה דונלד טראמפ את תכנית הגרעין של הדיקטטורה ורמז שלא יעבור בשתיקה על הניסוי הצפוי: "קוריאה הצפונית הצהירה כי היא בשלבים האחרונים של פיתוח נשק גרעיני המסוגל להגיע לחלקים בארה"ב, זה לא יקרה!".

 

כשעה לאחר מכן בחר לתקוף את סין, שלדבריו אינה מסייעת בריסון התוקפנות של קוריאה הצפונית. "סין לוקחת מארה"ב כמות גדולה של כסף ועושר מארה"ב בסחר שכולו חד-צדדי אבל היא לא תעזור עם קוריאה הצפונית. נחמד!", אמר.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.