טראמפ על המחאה: למה לא הצבעתם?

לאחר שורה של ההפגנות גדולות כנגד טראמפ, הנשיא האמריקני דונלד טראמפ הגיב היום (ראשון) להפגנות הענק הסוחפות, "צפיתי במפגינים אתמול אבל הייתי תחת הרושם שבדיוק היו לנו בחירות", כתב הנשיא בחשבון הטוויטר שלו. "למה האנשים הללו לא הצביעו? הסלבריטאים פוגעים במטרה באופן קשה".

בציוץ נוסף  התייחס טראמפ,למספר האנשים שצפו בטקס ההשבעה שלו. "וואו, נתוני הצפייה בטלוויזיה הגיעו: 31 מיליון בני אדם צפו בהשבעה", צייץ הנשיא טראמפ בהתלהבות. "11 מיליון יותר מהנתונים הטובים מאוד של לפני ארבע שנים".

אמש תקף טראמפ את הסיקור התקשורתי של השבעתו: "כשנאמתי הסתכלתי והיה נראה שיש שם מיליון או מיליון וחצי איש – והם הראו חלק קטן שבו לא היה איש", טען הנשיא טראמפ בפני אנשי ה-CIA וטען: "אנשי התקשורת הם בין האנשים הרמאים ביותר בעולם".

 

דובר הבית הלבן, שון ספייסר, מחה על הסיקור וטען: "זה היה הקהל הגדול ביותר שאי פעם צפה בהשבעה, הן בטקס עצמו והן ברחבי העולם". ספייסר הבהיר כי הממשל החדש מתכוון "לדרוש סיקור אחראי מצד התקשורת". דבריו באים בניגוד לשלל התמונות שצולמו במהלך טקס ההשבעה ביום שישי שהראה קהל מצומצם יותר מאשר בהשבעת הנשיא הקודם ברק אובמה, בשנת 2009.

 

"זוויות הצילום של הטקס הוצגו בכוונה כדי לצמצם את הקהל העצום שנכח בטקס", האשים ספייסר. לדבריו, מצג השווא לפיו נכחו מעט אנשים בטקס נבע כתוצאה מהיריעה הלבנה העצומה שנפרסה על מדשאת הטקס כתוצאה מהגשם. "אזורים שבהם לא עמדו אנשים הודגשו, לעומת שנים קודמות שבהן הדשא ביטל את האפקט הזה", הסביר ספייסר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.