טראמפ על הפסגה עם קים: "אדע תוך דקה אם הוא רציני"

הנשיא דונלד טראמפ התייחס לפסגה המתוכננת עם נשיא קוריאה קים במהלך פגישת ראשי המדינות בועידת המעצמות ואמר כי הוא לא יהסס לעזוב אותה

הנשיא דונלד טראמפ התייחס לפסגה המתוכננת עם נשיא קוריאה קים במהלך פגישת ראשי המדינות בועידת המעצמות ואמר כי הוא לא יהסס לעזוב אותה.

על הדיווחים על מתחים וחילופי דברים זועמים במהלך השיחות עם מנהיגי ה-G7, אמר הנשיא כי "הייתה אווירה טובה, זו הייתה פסגה מוצלחת ולא מתוחה. יש קשרים טובים עם מרקל, מקרון וטרודו – הייתי נותן לקשרים האלה ציון 10".

טראמפ ביקש לצרף את רוסיה ל-G8: "תשאלו את אובמה, חצי האי קרים 'ברח' במשמרת שלו". טראמפ הוסיף כי לא שוחח עם פוטין לאחרונה בנושא.

הנשיא התייחס לפסגה ההיסטורית המתקרבת עם קים ג'ונג און ואמר כי "הפסגה שתתקיים בסינגפור זו משלחת לשלום, אני מאמין שקים ג'ונג און הולך לעשות משהו חיובי למען עמו. הוא יכול להפוך את צפון קוריאה לגדולה, אבל זו הזדמנות של פעם אחת בחיים".

אנחנו הולכים לזה מוכנים וברוח טובה מאוד, שיתוף הפעולה עד כה היה טוב עם נציגי צפון קוריאה ואני חושב שנצא מהשיחות האלה 'בסדר', אבל מי יודע? יש סיכוי שלא נצא מזה עם כלום. יכול להיות שזה ייקח זמן", הדגיש. "אני רוצה לפחות להתחיל בדיאלוג, להכיר, ובתקווה שנחבב אחד את השני אבל זה יכול לקחת זמן".

"נעלה כל נושא לשיחה, אני אדע תוך דקה אם הוא רציני לגבי ויתור על נשק גרעיני", אמר טראמפ שתקף חלק מהעיתונאים על פרסום "פייק ניוז". טראמפ איים כי, אם יחוש שכוונותיו של קים ג'ונג און אינן רציניות, ארה"ב לא תאריך את סבב השיחות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.