טראמפ על ישראל: "ארצה לסיים את המלחמה שלא נגמרת"

הנשיא הנבחר דונלד טראמפ העניק (שישי) שורה של ראיונות לכלי תקשורת אמריקנים לראשונה מאז היבחרו ושיגר מסרים מפויסים לאומה המבולבלת. גם על הסכסוך ישראלי – פלסטיני ועל תכנית הבריאות.

הנשיא הנבחר דונלד טראמפ העניק  (שישי) שורה של ראיונות  לכלי תקשורת אמריקנים לראשונה מאז היבחרו, ושיגר מסרים מפויסים לאומה המבולבלת.

בריאיון ל"וול סטריט ג'ורנל" סיפר כי הוא שוקל לשמר סעיפים מה"אובמה קייר", תכנית הבריאות שיצאה כנגדה "מתוך כבוד לאובמה", וגם התייחס לנושא הישראלי-פלסטיני והודיע כי ינסה לפתור אותו.

על הסכסוך הישראלי-פלסטיני אמר טראמפ כי זו "המלחמה שלעולם אינה נגמרת", ואמר כי הוא מקווה שיהיה חלק ממציאת פתרון. "זו המטרה הסופית,בתור איש עסקים שסוגר עסקאות, אשמח לעשות זאת. את העסקה שלא ניתנת לעשייה, לעשות זאת למען האנושות כולה".

הנשיא הנבחר התייחס להצהרתו כי יבטל את חוק הבריאות שיזם אובמה, המכונה "אובמה קייר". טראמפ אמר כי הוא בוחן את הסעיפים בחוק הבריאות הנוגעים לזכותם של ההורים להשאיר ילדים בוגרים בתוך ביטוח הבריאות שלהם – כמו גם סעיף שמונע מהמבטחים לסרב להעניק ביטוח וכיסוי בשל מצב רפואי קודם.

טראמפ שינה את עמדתו לאחר הפגישה שלו עם אובמה – שהציע לו לשמר מספר חלקים בתכנית. "הבטחתי לו שאבחן את הצעותיו ואעשה זאת מתוך כבוד אליו".

בראיון לתכנית "60 דקות" סיפר טראמפ כי הילרי קלינטון והוא ערכו שיחת טלפון "לבבית" בעניין המירוץ לנשיאות. "אני יכול לתאר שהשיחה לא הייתה פשוטה עבורה", אמר. "כלומר, אני בטוח שלה זה היה יותר קשה מולי, ולי היה מאוד מאוד קשה", אמר בריאיון טלוויזיוני ראשון מאז הבחירות.

קטעים מהראיון הטלוויזיוני שוחחרו לתקשורת אך התכנית המלאה טרם שודרה. על פי הדיווחים הילרי קלינטון התקשרה לדונלד טראמפ להכיר בנצחונו בבחירות מוקדם הבוקר, מאוחר יותר הכריזה בפני אנשי הצוות שלה ותומכים כי היא מכירה בכך שניצח בבחירות.

 

"היא הייתה הכי נחמדה שאפשר, היא פשוט אמרה 'ברכותיי דונלד, כל הכבוד' ואני אמרתי לה שברצוני להודות לה מאוד על כך שהייתה מתמודדת נפלאה", סיפר טראמפ, "היא חזקה ומאוד חכמה", הוסיף.

טראמפ סיפר שקיבל שיחה גם מהנשיא לשעבר ביל קלינטון. "הוא התקשר אמש", סיפר, "הוא היה הכי אדיב, אמר שהיה מירוץ מדהים, מהמדהימים ביותר שראה". כשנשאל אם ישקול אי פעם להתקשר לנשיא לשעבר ביל קלינטון ליעוץ אמר שללא ספק ישקול זאת. "הוא בחור מוכשר מאוד, שניהם מוכשרים, זו משפחה מוכשרת ביותר", אמר טראמפ על הזוג קלינטון.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.