טראמפ: "קורא לקונגרס להטיל סנקציות על איראן"

לאחר איו ספור ניחושים והשערות הודיע טראמפ כי לא יאשר את ההסכם עם איראן,כן קרא לקונגרס להטיל סנקציות חדשות על איראן. ראש הממשלה בירך את טראמפ בהודעה מיוחדת – צפו בנאום המלא

בנאום דרמטי שנשא עם כניסת השבת (שעון ישראל) קרא נשיא ארה"ב להוביל אסטרטגיה חדשה  לגבי איראן בה קרא לפיקוח הדוק יותר על מתקני הגרעין שבשטחה. כן קרא בנאומו לאפשר להטיל סנקציות על משמרות המהפכה.

טראמפ טען בנאומו כי אירן הפרה את "רוח הסכם הגרעין" וקרא לקונגרס להטיל סנקציות חדשות על איראן.

"אני אמון על ביטחון העם האמריקני", פתח טראמפ את נאומו בבית הלבן. "ההיסטוריה מראה שככל שהאיום נמשך כך הוא הופך לחמור יותר. לכן כשנכנסתי לבית הלבן הוריתי על שינוי מדיניות והיום אני מודיע על מספר צעדים משמעותיים כתגובה לאיום האירני".

ראש הממשלה בירך את הנשיא דונלד טראמפ על נאומו כנגד איראן ואמר כי ישראל "מאמצת את הניסיון לתקן את הסכם הגרעין".  את הנאום עצמו הקליט נתניהו לפני כניסת השבת לאחר שתודרך על ידי בכירים בממשל לגבי תוכן הנאום,

 

"אני מברך את הנשיא טראמפ על ההחלטה האמיצה שקיבל היום", בירך נתניהו בסרטון. "הוא התעמת באומץ עם משטר הטרור האירני. אם ההסכם יישאר ללא כל שינוי, דבר אחד ברור לחלוטין: בעוד מספר שנים משטר הטרור העיקרי בעולם יחזיק בארסנל של נשק גרעיני וזו סכנה אדירה לעתיד של כולנו".

נתניהו  אמר כי "הנשיא טראמפ יצר הזדמנות לתקן את ההסכם הגרוע הזה, לבלום את התוקפנות האירנית ולהיאבק בתמיכתה הנפשעת בטרור. זו הסיבה שישראל מקבלת את ההזדמנות הזו בברכה, וזו הסיבה שכל ממשלה אחראית וכל אדם שדואג לשלום וביטחון בעולם צריכים גם הם לקבל זאת בברכה".

שרת החוץ של האיחוד האירופי פדריקה מוגריני ביקרה את נאום טראמפ טראמפ ואמרה כי "אף מדינה לא יכולה לבטל את ההסכם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.