טראמפ קורע את הרפובליקנים מבפנים (וידאו)

בכירי המפלגה הביעו סלידה מדעותיו של טראמפ ומיחסו לממשל, אחרים הביעו הסתייגות מסגנונו האישי של האיש לא סותם תפה כל הדרך לנשיאות { " מטורף חסר מעצורים"}

המעומד הרפובליקני לנשיאות דונלד טראמפ מעורר מחלוקת בתוך המפלגה הרפובליקנית.

צפו בתומכים והמתנגדים. באדיבות רשת

מתוך כ-15 מעומדים טראמפ נותר כמועמד האחרון מטעם המפלגה, חרף התנגדות עזה בתוך המפלגה למינוי.

בכירי המפלגה הביעו סלידה מדעותיו של טראמפ ומיחסו לממשל, אחרים הביעו הסתייגות מסגנונו האישי.

על פי המגזין "אטלנטיק", לרשות הרפובליקנים עומדות שלוש אפשרויות. אחת היא ולבלוע את הצפרדע. אפשרות נוספת היא לנסות ולקדם מועמד מחוץ למפלגה שיתמודד מול הילארי וטראמפ. אופציה אחרת היא לא לקחת חלק בבחירות.

הנשיאים לשעבר לבית בוש טענו כי הם לא מתכוונים להביע תמיכה בטראמפ. "הם לא מתכננים להשתתף או לדבר במערכת הבחירות הזו", אמר אחד מהמקורבים למשפחה. מנגד, ג'ב בוש, מושל פלורידה שניסה להתמודד מול טראמפ במרוץ, שיגר לעברו האשמות רבות, ואף אמר באחת ההזדמנויות כי "יש לאשפז את האיש".

גם  מיט רומני, שהפסיד בבחירות מול הנשיא אובמה ב-2012,  הצהיר שכלל לא יגיע לוועידה הלאומית הרפובליקנית בקליבלנד. בנוסף דווח כי הוא גם שוקל אם לנסות ולגייס מועמד נוסף מחוץ למפלגה.

בוב דול שהפסיד לקלינטון ב-1996 לא חושש להתייצב מאחורי טראמפ. הוא אומנם לא מתלהב מהמועמד הקולני, אבל אומר שצריך לתמוך בו, בעיקר כדי לבלום את הילארי קלינטון. לדברים הצטרף גם דיק צ'ייני שכיהן כסגן הנשיא בממשל בוש, למרות שבעבר טען כי טראמפ "יותר מידי כמו ליברל דמוקרט".

לעומנתם, בכירים נוספים כמו מייק האקבי, ריק פרי, מיטש מקונל ועוד דמויות במפלגה, בחרו לתמוך בטראמפ למרות שיש להם ביקורת רבה על ההתנהלות שלו. גם  ג'ון מקיין שספג מטראמפ ביקורת על נפילתו בשבי, החליט לתמוך בטראמפ, המגזין "פוליטיקו" פרסם כי  גם שרה פיילין וביל אוריילי התייצבו לצד טראמפ. ושלדון אלדסון מקורבו של תניהו ובעלי ישראל הים הכריז אף הוא על תמיכתו בטראמפ שיצטרף לפייס את הרפובליקינים באמצעות מעומד מוסכם לתפקיד הסגן.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.