"רוסיה, תתכונני – הטילים יגיעו חדשים וחכמים"

לאחר ששגריר רוסיה בלבנון הודיע כי "ייורט כל טיל אמריקני שישוגר לסוריה. הנשיא טראמפ משיב מלחמה ומאיים לתקוף בסוריה

על רקע ההכנות לתקיפת בסוריה – נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, שיגר איום נוסף לעבר רוסיה, וזאת לאחר ששגריר רוסיה בלבנון הודיע כי "ייורט כל טיל אמריקני שישוגר לסוריה. הנשיא טראמפ צייץ לפני זמן קצר בדף הטוויטר שלו וציטט את האיום הרוסי כי "רוסיה הבטיחה להפיל את כל הטילים שיירו על סוריה". רוסיה, תתכונני – כי הטילים יגיעו נחמדים, חדשים וחכמים", עקץ את הרוסים.

"אל תתפתו להיות בעלי ברית עם חיה שהורגת את העם שלה עם גז ונהנית מזה", הציע הנשיא. בציוץ נוסף כתב אחר כך הנשיא: "יחסינו עם רוסיה הם הגרועים ביותר מעולם, יותר מהמלחמה הקרה היחסים שלנו עם רוסיה הם גרועים עכשיו יותר משהם היו מעולם, וזה כולל את המלחמה הקרה".
"אין סיבה לזה, רוסיה צריכה עזרה עם הכלכלה משהו שהוא מאוד קל לעשות, ואנחנו צריכים של האומות יעבדו ביחד, לעצור את המירוץ לחימוש", הוסיף הנשיא.

סגן שר החוץ הרוסי הגיב לציוץ באומרו: "טילים חכמים צריכים לטוס לעבר טרוריסטים, לא לעבר ממשל לגיטימי".בהמשך האשי ארצות הברית שה"טילים החכמים" נועדו לשבש את מהלכי החקירה של המתקפה בדומא.

בתוך כך, בתקשורת הערבית דווח כי בסוריה נערכים לקראת המתקפה. "חיזבאללה מפנה את כוחותיו משדה התעופה T4 ומקוסייר", טענו גורמים באופוזיציה הסורית. רשת BBC דיווחה היום שארצות הברית, בריטניה וצרפת מנהלות מגעים מתקדמים לתקיפה משותפת בסוריה- מה שמעצים את המתיחות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.