"טראמפ שוקל ברצינות להעביר את שגרירות ארה"ב לירושלים"

סגן נשיא ארה"ב מייק פנס הכריז באירוע לציון כ"ט בנובמבר כי הנשיא טראמפ "שוקל ברצינות להעביר את שגרירות ארה"ב לירושלים"

באירוע לציון ההצבעה המכוננת בכ"ט בנובמבר שהביאה לכינון מדינת ישראל, הצהיר סגן נשיא ארה"ב מייק פנס והכריז כי הנשיא טראמפ "שוקל ברצינות להעביר את שגרירות ארה"ב לירושלים"

האירוע מהווה את פתיחת חגיגות השבעים למדינה.

השגריר דנון סיפר על הקשיים שאירעו לפני שהתקבלה ההחלטה על הקמת המדינה היהודית בכ"ט בנובמבר. "הרבה היו סקפטיים, אפילו גדולי בעלי בריתנו", טען דנון והוסיף כי כפי שעמיתיו באו"ם יודעים, "הישראלים לא יודעים לקבל לא כתשובה". דנון הודה לכל נציגי המדינות שנכחו במקום בכמה שפות וסיים: "העם היהודי עשה היסטוריה, אחרי 2,000 שנה ולמרות אתגרים רבים חזרנו הביתה. ישראל תמשיך להיות מגדלור של דמוקרטיה ובית ליזמות. עם ישראל חי".

סגן נשיא ארה"ב מייק פנס הכריז כי הנשיא טראמפ "שוקל ברצינות להעביר את שגרירות ארה"ב לירושלים".
פנס הדגיש בנאומו את מחויבותה של ארצו לישראל וציין את היחס החמים שמעניקה השגרירה ניקי היילי. "לישראל יש זכות טבעית והיסטורית למדינה עצמאית. השואה הוכיחה שהעם היהודי לא יכול להתקיים בביטחון ללא עצמאות", אמר פנס.

"תחת הנשיא טראמפ אני מבטיח לכם: אמריקה עומדת לצד ישראל משום שערכיה הם ערכינו, מטרתה היא מטרתינו ומלחמתה היא מלחמתינו. הנשיא הקדיש את פעילות הממשל כדי להעמיק את הקשר עם ישראל ואני גם אבקר בחודש הבא בירושלים עם משפחתי".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.