טראמפ תוקף את ההחלטה של אונסק"ו (וידאו)

המועמד הרפובליקני לנשיאות ארצות הברית, דונלד טראמפ, תוקף היום (שישי) את ההחלטה ההזויה של אונסק"ו שלא להכיר בקשר בין היהדות לכותל המערבי. "הניסיון של האו"ם לנתק את ישראל מירושלים הוא ניסיון חד צדדי להתעלם מהקשר של 3000 השנה לעיר הבירה", אמר טראמפ.{ "החלטה מנותקת"}

המועמד הרפובליקני לנשיאות ארצות הברית, דונלד טראמפ, תוקף היום  (שישי) את ההחלטה ההזויה של אונסק"ו שלא להכיר בקשר בין היהדות לכותל המערבי. "הניסיון של האו"ם לנתק את ישראל מירושלים הוא ניסיון חד צדדי להתעלם מהקשר של 3000 השנה לעיר הבירה", אמר טראמפ.

צפו בוידיאו באדיבות רשת

טראמפ טען גם כי ההחלטה היא ראייה נוספת ל"הטייה הענקית" של האו"ם כלפי ישראל. "בתקופת כהונתו של טראמפ כנשיא לישראל תהיה חברה אמתית ונאמנה בדמות ארצות הברית".

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב אמש על החלטת הוועד המנהל של ארגון אונסק"ו, החלטה המטילה ספק בקשר בין היהדות לכותל המערבי. "תיאטרון האבסורד באונסק"ו נמשך", אמר נתניהו על המהלך של ארגון החינוך, התרבות והמדע של האו"ם. "היום הארגון הזה קיבל עוד החלטה הזויה שאומרת שלעם ישראל אין קשר להר הבית ולכותל".

"אז מילא שהם לא קוראים תנ"ך אבל אני מציע לחברי אונסק"ו לבקר בשער טיטוס ברומא, שם רואים מה הביאו הרומאים לרומא לאחר שהם החריבו ובזזו את בית המקדש בהר הבית לפני 2,000 שנה", המשיך ראש הממשלה. "רואים שם חרוט על שער טיטוס את מנורת שבעת הקנים שזהו הסמל של העם היהודי ואני אומר לכם גם הסמל של מדינת היהודים בימינו. תיכף אונסק"ו יגיד שגם הקיסר טיטוס עסק בתעמולה ציונית".

"לומר שלישראל אין קשר להר הבית ולכותל, זה כמו לומר שלסין אין קשר לחומה הסינית, ולומר שלמצרים אין קשר לפירמידות", הוסיף עוד נתניהו. "בהחלטה האבסורדית הזאת אונסק"ו איבד את מעט הלגיטימיות שנשארה לו. אבל אני מאמין שהאמת ההיסטורית יותר חזקה, והאמת תנצח".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.