אימה בצרפת: ראש ערוף ודגל דאע"ש (וידאו)

ארגון טרור פתח במתקפה על מפעל גז באזור העיר ליון שם נרצח אדם אחד, שראשו נערף, ולפחות עשרה נוספים נפצעו. וידאו מהזירה

דאע"ש שוב מכה בצרפת? ארגון טרור פתח במתקפה על מפעל גז באזור העיר ליון שם נרצח אדם אחד, שראשו נערף, ולפחות עשרה נוספים נפצעו.

בזירת האירוע  הונף דגל אסלאמי ולפי הדיווחים, המשטרה עצרה חשוד שהודה כי הוא מזוהה עם דאע"ש.

על פי הדיווחים,  סמוך לשעה 10:00 (שעון צרפת) נשמעו במפעל הדי פיצוצים  לאחר מתקפה של שני חמושים שפוצצו חלק ממיכלי הגז במקום.

הם רצחו אדם אחד, שאת ראשו כרתו ופצעו כעשרה נוספים. קודם לכן השניים סרקו את המפעל ברכבם לפני שנכנסו.

כוחות גדולים של משטרה הוזעקו למפעל ועצרו חשוד אחד, המוכר לשירותי הביטחון במדינה. שר הפנים הצרפתי ברנרד קזנב בדרכו לזירה.

זירת הירי בצרפת (באדיבות רשת)

נשיא צרפת פרנסואה הולנד, שנמצא בבריסל בפגישת מנהיגי אירופה, החליט לקצר את שהותו בעקבות מתקפת הטרור ולחזור לצרפת. בהצהרה לתקשורת הוא הבהיר כי מדובר בפיגוע שבוצע בידי שני חשודים שנעצרו. "החלטנו על תגבור האבטחה באתרים רגישים נוספים באזור במטרה למנוע מתקפות דומות", אמר הולנד.

הנשיא הדגיש כי "אנחנו חייבים לנקוט פעולות נגד הטרור ולהגן על ערכינו. לא נכנע לקיצוניות. העם הצרפתי מצפה מאיתנו לפעולה ונעשה אותה. קבוצות או יחידים שאחראים למתקפה הזאת יובאו לדין".

שר הפנים הצרפתי ברנרד קזנב הגיע לזירת הפיגוע ואמר כי נפתחה חקירה של האגף למלחמה בטרור. לדבריו, זהותם של שני המחבלים ידועה וכבר ב-2006 אחד מהם "עלה על הרדאר" של שירותי הביטחון.

"נוודא במסגרת החקירה האם יש מה להוסיף לפרופיל שלו", אמר השר. "הוריתי לוודא האם פעל לבד או שהוא חלק מרשת. גם השותף שלו נעצר ואנו מנסים לבדוק האם היה מעורב בפועל בפיגוע". קזנב ציין כי החשוד נוטרל כמעט מיד אחרי התקיפה בידי איש משירותי הכיבוי המקומיים ושבח את תפקודם של הכבאים ש"באומץ רב התערבו ומנעו את המשך האירוע".

הוא הבהיר כי "לממשלה יש את האמצעים להגן על האזרחים ואנו לוקחים את זה לרמה הגבוהה ביותר. אתמול אושר חוק נוסף הקשור לאיסוף המודיעין ולשיתוף בין הרשויות וזה מעניק לנו כלים נוספים וחשובים במאבק בטרור"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.