טרור בצרפת: 84 הרוגים – שליח חב"ד: "מדריכות היו במקום הפיגוע ובנס ניצלו"

כ-84 בני אדם נהרגו ולפחות 120 נפצעו אמש (חמישי) כשמחבל שנהג במשאית ביצע פיגוע דריסה קטלני כשהתנגש במהירות גבוהה במאות החוגגים שבאו לצפות במופע הזיקוקים של "יום הבסטיליה", בין הפצועים גם יהודים.

בניס בצרפת מתקשים לעכל את מימדי הפיגוע הרצחני שאירע אמש בדיוק בחגיגות יום העצמאות של צרפת.

כ-84 בני אדם נהרגו ולפחות 120 נפצעו אמש (חמישי) כשמחבל שנהג במשאית ביצע פיגוע דריסה קטלני כשהתנגש במהירות גבוהה במאות החוגגים שבאו לצפות במופע הזיקוקים של "יום הבסטיליה", יום העצמאות הצרפתי. בפיגוע נפצעו גם יהודים.

לאחר קרב יריות עם כוחות הביטחון חוסל המחבל.

נשיא צרפת, פרנסואה הולנד, כינס לפנות בוקר תדרוך חירום לאומה הצרפתית."לא ניתן להתכחש לכך שמדובר במתקפת טרור", אמר הנשיא והודיע כי מצב החירום במדינה יימשך שלושה חודשים נוספים.

  "אנחנו צריכים להגביר את הערנות ואת המוכנות שלנו", אמר הולנד והוסיף כי "לעולם נהיה חזקים יותר מהפנאטים שתקפו אותנו היום". בין הפצועים בפיגוע גם חמישה יהודים שמצבם טרם ברור. המשטרה המקומית הקימה מחסומים וביקשה מהאזרחים להישאר בבתיהם מחשש למפגעים נוספים. על פי הדיווחים, בין ההרוגים גם ילדים ותיריים רבים.

עדי ראייה שהיו בזירה, סיפרו כי המשאית הגיעה לאזור החגיגות בעיר ניס ופגעה בהמון במהירות של 70 קמ"ש לאורך 500 מטרים.

כוחות משטרה שהיו במקום פתחו באש והרגו את המחבל. על המשאית נמצאו כלי נשק ורימוני יד כן נמצאו במשאית מסמכים של אזרח צרפתי ממוצא טונסאי בן 31 שמתגורר בניס והיה מוכר למשטרה על עבירות פליליות, אך לא לשירותי המודיעין. גורם המעורב

בחקירת הפיגוע אמר כי לאחר שדרס עשרות בני אדם, ירה המחבל שנהג במשאית בנשק, ככל הנראה אקדח, בטרם נורה למוות על ידי כוחות הביטחון, אך טרם ברור האם ישנם הרוגים כתוצאה מהירי.

הרב יוסף פינסון, שליח חב"ד בניס, סיפר לחדשות 2 כי הטרגדיה היא גדולה. "יש לנו פה קייטנה והיו כמה מדריכות שהיו דווקא במקום הפיגוע ובנס ניצלו", סיפר הרב. "הן היו ממש כמה מטרים מהמשאית וחוו טראומה נוראה לאחר שראו גופות וילדים נדרסים".

ומה הגיבו בעולם? הנשיא אובמה גינה את "מתקפת הטרור האכזרית", וציין שארה"ב ניצבת לצד צרפת. גם המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב, דונלד טראמפ הגיב למתקפת הטרור הרצחנית בעמוד הטוויטר שלו: "עוד אירוע נורא, הפעם בניס, הרבה הרוגים ופצועים, מתי נלמד? זה רק הולך ומחמיר".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.