טרור ההצתות נמשך, הצבא סגר את מעבר הסחורות

דליקת חורש טבעי משתוללת כעת באזור אשכול. מוקדם יותר עלה באש בית בקיבוץ בארי שבחבל אשכול

טרור ההצתות המשיך גם היום: דליקת חורש טבעי משתוללת כעת באזור אשכול. מוקדם יותר עלה באש בית בקיבוץ בארי שבחבל אשכול – אך עדיין לא ברור האם השריפה פרצה בגלל בלון שנשלח מעזה. אם כן, זו הפעם הראשונה שבה נשרף בית פרטי בעוטף עזה כתוצאה מטרור ההצתות מעזה שנמשך זה יותר מ-100 ימים.

לפני זמן קצר, קיבלו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבטחון אביגדור ליברמן את המלצת הרמטכ"ל לסגור החל מהיום (ב') את מעבר הסחורות כרם שלום למעט ציוד הומניטרי (בין היתר מזון ותרופות) שיאושרו באופן פרטני על-ידי מתאם פעולות הממשלה בשטחים. לא יתבצע כל ייצוא או שיווק סחורות מרצועת עזה.

בנוסף, הרחבת מרחב הדיג ברצועת עזה למשך עונת הדיג בשלושת החודשים האחרונים משישה מיילים ימיים לתשעה מיילים ימיים המסתיימת היום- לא תוארך, ומרחב הדיג יוחזר היום (ב') לטווח שישה מיילים.

מדובר צה"ל נמסר כי ההחלטה התקבלה "לאור התמשכות טרור ההצתות ונסיונות הטרור הנוספים שמוביל ארגון הטרור חמאס תוך ניצול וסיכון תושבי רצועת עזה".

"מדינת ישראל", נמסר, "רוצה ופועלת לשיפור המציאות ההומניטארית ברצועה בדרכים רבות. עם זאת ולאור המצב בו ארגון הטרור חמאס מנצל את תושבי הרצועה ומשגר עפיפונים ובלוני תבערה ונפץ לעבר יישובי עוטף עזה ולא מאפשר את המשך השגרה בעוטף – ננקטו צעדים אלו. באם תמשך התופעה ימשכו צעדים אלו ואף יוחרפו. ארגון הטרור חמאס הוא האחראי לנעשה ברצועת עזה ולהשלכות ממנו. חמאס הוא שגורר את תושבי הרצועה לתהום, צה"ל ימשיך ויפעל ככל שיידרש על מנת לשמר את האינטרסים הבטחוניים של מדינת ישראל"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.