טרור הסיסמאות / יהודה רובינשטיין

משמאל רוצים פיתרון מדיני ובאמצע ראש הממשלה שמתמקד בטקטיקה היחידה שהוא מכיר והפתרון לכל הבעיות – להפריח סיסמאות / דעה

רגע, אז אנחנו עדיין בגל טרור או כבר באינתיפאדה השלישית? השאלה הנשאלת ביותר בישראל בשבוע האחרון אחרי 'מה נשמע'. נדמה שלאף אחד אין ממש תשובה. בעיקר לא למי שיצר את הסיסמה הנפוצה והמשודרת בימים האחרונים בכל ערוצי הטלוויזיה ומתנוססת מעל דפי העיתונים.

האיש שמיתג את עצמו כ'מר בטחון' הולך ומאבד מיוקרתו הבטחונית ותדמיתו החזקה עם כל דיווח על פיגוע וכל תמונה עם דם. מימין רוצים נקמה, משמאל רוצים פיתרון מדיני ובאמצע ראש הממשלה שמתמקד בטקטיקה היחידה שהוא מכיר והפתרון לכל הבעיות – להפריח סיסמאות. זה הרי עבד לו שלושה קדנציות, זה יביא אותו גם לרביעית. אינתיפאדה שלישית אתם אומרים? נו, באמת. הגזמתם. זה רק גל טרור שבא וחולף.

מי שעוקב אחרי תגובות שרי הממשלה, אלו שעדיין נאמנים לו, לא צריך להיות אסטרטג תקשורתי מומחה או יועץ שיווקי מוכשר כדי לשמוע את הסיסמאות שמאחורי המילים ואת הסלוגנים שבתוך המשפטים הנקראים מתוך דף המסרים המושקע שהגיע במייל ישיר מתוך הבית ברח' בלפור.

קחו למשל את התגובה האוטומטית של נתניהו לפיגועים הראשונים בתוך 'גל הטרור' הזה על הפשרת כמה מאות יחי' דיור ביהודה והשומרון, כשלאחר בירור קצר התברר כי אותם יחידות כבר אושרו על ידיו במסגרת תגובה לפיגוע אחר. שלא לדבר על ה'פתרון' של הריסת בתי המחבלים שכבר מזמן אושרו אבל לאחרונה שוחזרה שוב ושוב ההחלטה שהתקבלה מזמן.

עוד לא עברה שנה מאז אותה מערכת בחירות סוערת במהלכה ניהל מר 'שומר על ביטחון ישראל' קמפיין 'חזקים בביטחון' כשהמסר ברור, כפי שהוא עצמו הכריז אז בלעג: "ומי ישמור על בטחון ישראל? ציפי?! בוז'י?". לא, כי אתה.

ואפרופו אירוניה, נתניהו וסיסמאות, אי אפשר להתעלם מהחלטת הקבינט הבטחוני הערב על הטלת סגר על השכונות הערביות במזרח ישראל כשברקע עדיין מצלצל הצחוק המתגלגל של נתניהו באולפן, באותו מוצ"ש כשהרצוג טעה ואמר "אני אשמור על נתניהו מאוחדת" כשכוונתו כמובן לעיר ירושלים. אז אם תרצו או לא, מי שיחלק את ירושלים הוא דווקא נתניהו. "אבל הוא אמר ש…". כן, הוא אמר.

נתניהו טוב בסיסמאות וזאת עובדה. הישראלים אוהבים ואולי גם מאמינים לסיסמאות של נתניהו וגם זאת עובדה. אז איפה כאן הבעיה? החמאס, המחבלים והמרצחים לא ממש מכיר את השפה הזאת וזה לא בדיוק עובד עליהם. גל טרור או אינתיפיאדה שלישית זה לא באמת משנה להם, העיקר להיות בחדשות.

הכותב הינו יועץ תקשורת פוליטית

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.