טרכטנברג מבקש סליחה ומתנצל (וידאו)

לאחר הפרובוקציה שח"כ מנואל טרכטנברג חולל בשערי הכנסת, הוא מתנצל ומבקש סליחה. צפו במונולוג שכתב בפייסבוק ובראיון לחדשות 2 { לאחר שהתפשט}

לאחר הפרובוקציה שח"כ מנואל טרכטנברג חולל בשערי הכנסת, הוא מתנצל ומבקש סליחה.

טרכטנברג כתב בפוסט בפייסבוק: "הבוקר ישבתי בוועדת הכספים בדיוני התקציב הקדחתניים, ממתין ליועצת הפרלמנטרית שלי שתביא לי חומרי רקע למאבק בתקציב. לפתע קבלתי טלפונים ממנה, שכן היא נדרשה בכניסה לכנסת לפתוח את המעיל על מנת שהסדרנית תבחן את אורך השמלה שלה, ובעקבות כך מנעו ממנה את הכניסה. זכיתי ביועצת למופת מכל הבחינות, ובהקשר הזה היא מתלבשת יום יום באופן המכובד והראוי ביותר. על כן היה ברור לי שנעשה עוול גדול לעובדת מסורה שבסך הכל רוצה למלא את תפקידה, ושעליי לחלץ אותה מהמצב המביש הזה.

בהגיעי לשערי הכנסת פגשתי עשרות יועצות שכניסתן נמנעה מאותו טעם. כאב לשלוש בנות נהדרות, שאף הן התנסו בהתייחסות משפילה במקרים לא מעטים, המראה של העוול שנעשה בכנסת ישראל לנשים הצעירות האלה נגע בעצב חשוף אצלי, ואני מודה ומתוודה שזה גרם לי לאובדן עשתונות, ובעקבות כך למעשה הפגנתי שלא מכבד לא אותי ולא את הכנסת".

טרכטנברג מציין כי הוא לא שבע רצון ממה שחולל, והוא גם מתנצל: "על-אף כל הודעות התמיכה והמחמאות שקיבלתי במשך היום אני רוצה להדגיש כי אני רחוק מלהיות מרוצה ובטח לא גאה במה שקרה, לא ל"תהילה" כזו אני שואף, ואוי לנו לכנסת שבה מתפתחים מצבים כה קשים עד כי אנשים מיושבים בדעתם מוצאים את עצמם באובדן עשתונות כפי שחוויתי היום. אני גם רוצה להתנצל מעומק ליבי בפני אנשי משמר הכנסת ועוד עובדי כנסת מסורים שאף הם מצאו את עצמם לכודים במצב המביש הזה, ושבלהט הויכוח הרמתי את קולי עליהם שלא בצדק".

עוד הוא הוסיף: "בעקבות אירועי הבוקר התכנסנו מספר חברי כנסת לדיון עם יו"ר הכנסת לשיחה ארוכה ונוקבת, אולם אני שמח לבשר כי יצאנו ממנה עם תובנות מועילות וקווי פעולה משותפים. כולנו שותפים לתפיסה המובנת מאליה שדרושים קודים התנהגותיים מכל באי המשכן שיבטיחו כבוד למקום וליושבים בו, ובכלל זה קוד לבוש מכבד. אני אישית משוכנע כי קוד הלבוש יש בו כדי לשקף יחס לסביבה, ושחוסר הפורמליות והשובבות של החברה הישראלית, ככל שאנחנו אוהבים אותם ומתרפקים עליהם בצדק, לא יכולים לבוא במקום כבוד ואיפוק כשנכנסים למשכן הדמוקרטיה הישראלית.

לסיום אמר הפרופסור בתקוה: "טוב שפתחנו בהליך הידברות שכזה שכן ברור כי את קוד הלבוש וההליך הראוי בכניסה לכנסת יש לקבוע בשותפות ולא בכפיה.

אני מקווה כי מהיום הזה יצא מסר של כבוד הדדי בין יושבי המשכן, ובעיקר כבוד למוסד שכל כך יקר לכל אזרחי המדינה הזו".

הבוקר ישבתי בוועדת הכספים בדיוני התקציב הקדחתניים, ממתין ליועצת הפרלמנטרית שלי שתביא לי חומרי רקע למאבק בתקציב. לפתע קבלתי טלפונים ממנה, שכן היא נדרשה בכניסה לכנסת לפתוח את המעיל על מנת שהסדרנית תבחן את אורך השמלה שלה, ובעקבות כך מנעו ממנה את הכניסה. זכיתי ביועצת למופת מכל הבחינות, ובהקשר הזה היא מתלבשת יום יום באופן המכובד והראוי ביותר. על כן היה ברור לי שנעשה עוול גדול לעובדת מסורה שבסך הכל רוצה למלא את תפקידה, ושעליי לחלץ אותה מהמצב המביש הזה.בהגיעי לשערי הכנסת פגשתי עשרות יועצות שכניסתן נמנעה מאותו טעם. כאב לשלוש בנות נהדרות, שאף הן התנסו בהתייחסות משפילה במקרים לא מעטים, המראה של העוול שנעשה בכנסת ישראל לנשים הצעירות האלה נגע בעצב חשוף אצלי, ואני מודה ומתוודה שזה גרם לי לאובדן עשתונות, ובעקבות כך למעשה הפגנתי שלא מכבד לא אותי ולא את הכנסת. על-אף כל הודעות התמיכה והמחמאות שקיבלתי במשך היום אני רוצה להדגיש כי אני רחוק מלהיות מרוצה ובטח לא גאה במה שקרה, לא ל"תהילה" כזו אני שואף, ואוי לנו לכנסת שבה מתפתחים מצבים כה קשים עד כי אנשים מיושבים בדעתם מוצאים את עצמם באובדן עשתונות כפי שחוויתי היום. אני גם רוצה להתנצל מעומק ליבי בפני אנשי משמר הכנסת ועוד עובדי כנסת מסורים שאף הם מצאו את עצמם לכודים במצב המביש הזה, ושבלהט הויכוח הרמתי את קולי עליהם שלא בצדק.בעקבות אירועי הבוקר התכנסנו מספר חברי כנסת לדיון עם יו"ר הכנסת לשיחה ארוכה ונוקבת, אולם אני שמח לבשר כי יצאנו ממנה עם תובנות מועילות וקווי פעולה משותפים. כולנו שותפים לתפיסה המובנת מאליה שדרושים קודים התנהגותיים מכל באי המשכן שיבטיחו כבוד למקום וליושבים בו, ובכלל זה קוד לבוש מכבד. אני אישית משוכנע כי קוד הלבוש יש בו כדי לשקף יחס לסביבה, ושחוסר הפורמליות והשובבות של החברה הישראלית, ככל שאנחנו אוהבים אותם ומתרפקים עליהם בצדק, לא יכולים לבוא במקום כבוד ואיפוק כשנכנסים למשכן הדמוקרטיה הישראלית. טוב שפתחנו בהליך הידברות שכזה שכן ברור כי את קוד הלבוש וההליך הראוי בכניסה לכנסת יש לקבוע בשותפות ולא בכפיה.אני מקווה כי מהיום הזה יצא מסר של כבוד הדדי בין יושבי המשכן, ובעיקר כבוד למוסד שכל כך יקר לכל אזרחי המדינה הזו.

פורסם על ידי ‏פרופ' מנואל טרכטנברג – Prof. Manuel Trajtenberg‏ ב- יום רביעי, 14 בדצמבר 2016

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.