טרכטנברג נלחם למען החרדים: "מה אנחנו יכולים לעשות למענם"

ח"כ טרכטנברג: "הגיע הזמן שנשאל לא רק מה החרדים יכולים לעשות למעננו אלא גם מה אנחנו כחברה יכולים לעשות למענם. צעירי הציבור החרדי שנכנסים היום לשוק העבודה משמשים כ'חלוצים לפני המחנה',

מחר יתקיים כנס השקת 'השדולה לשוויון הזדמנויות לציבור החרדי' ע"י חה"כ פרופ' מנואל טרכטנברג (המחנה הציוני) וחה"כ רועי פולקמן (כולנו).

הכנס יתקיים מחר, בשעה 11:30 באולם ירושלים, הכנסת.

כ- 50% מהגברים ו- 70% מהנשים בציבור החרדי כבר משתתפים כיום בשוק התעסוקה. יחד עם זאת, בפני העובדים ניצבים קשיים רבים להשתלבותם: פערי שכר, אפליה בקבלה לעבודה, סביבת עבודה לא תואמת לאורח חייהם ועוד. השדולה שמה לה למטרה לאפשר לציבור החרדי את ההזדמנויות הקיימות ליתר החברה הישראלית.

 

לדברי ח"כ טרכטנברג: "הגיע הזמן שנשאל לא רק מה החרדים יכולים לעשות למעננו אלא גם מה אנחנו כחברה יכולים לעשות למענם. צעירי הציבור החרדי שנכנסים היום לשוק העבודה משמשים כ'חלוצים לפני המחנה', אשר לניסיונם ולחווייתם השפעה מכרעת על עתיד כלל החברה החרדית והיחס שלה כלפי שוק התעסוקה.

הכלכלן מספר כי כשהקים  את המועצה הלאומית לכלכלה לפני כעשור, הגדרנו את הציבור החרדי כהזדמנות הבאה של המשק הישראלי – המקבילה לעלייה הרוסית של העשור הקרוב. התכניות שהתווינו כבר מומשו בהשכלה הגבוהה ובתעסוקה, אבל הגיע הזמן לחשוב בעצמנו, כחברה, איך ביכולתנו ליצור שוויון הזדמנויות מהותי."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.