טרנד ההטרדות לשיא • "מחיקה של ציבור שלם תגיע לרצח"

פרשת הסחיטה שנחשפה לפני כחמישה חודשים אז נעצרו 22 אנשים המקורבים לעיתון 'הפלס' בחשד שאיימו וסחטו מנהלים ובכירים בחברות גדולות במשק ובחברות ממשלתיות כדי שיפרסמו בעיתון החרדי "הפלס" – לא נעלמה מהאופק הליטאי • במכתב אלמוני שהתקבל אצל אחת מהחברות שסירבו לפרסם ב'הפלס' נכתב: "אתם חלק מאותה קבוצה שלא יכולה לראות מישהו לא כמותם מישהו עם דעות שונות וזה מתחיל ממחיקה של ציבור שלם ויכול להימשך עד רצח"

פרשת הסחיטה שנחשפה לפני כחמישה חודשים אז נעצרו 22 אנשים המקורבים לעיתון 'הפלס' בחשד שאיימו וסחטו מנהלים ובכירים בחברות גדולות במשק ובחברות ממשלתיות כדי שיפרסמו בעיתון החרדי "הפלס" – לא נעלמה מהאופק הליטאי.

במכתב שנחת הבוקר בפקס של אחת מהחברות במשק המפרסמות ב'יתד נאמן' ואשר מסרבת לפרסם ב'יתד נאמן' נכתב:"אתם נותנים יד למחלוקת הפנים חרדית שמנהל עיתון 'יתד נאמן' – מחיקה של ציבור שלם עלולה להגיעה עד לרצח". כתב אחד מאוהדי 'הפלס' בעילום שם.

הקרב בין העיתון הוותיק "יתד נאמן" ויריבו הצעיר "הפלס", שכבר נמשך שלוש שנים לא נפסק בעת המעצרים הפומביים לפני כחמישה חודשים, ומתחת לפני השטח המשיכו הפעילים להתלונן בפני החברות במשק על אפליית ציבור שלם.

מנהלים בכירים בעשרות, ובמקרים מסוימים אף במאות, שיחות טלפון ופקסים שמגיעים ללשכותיהם ולעיתים אף לטלפונים האישיים שלהם. המתקשרים מציגים את עצמם כאנשי הציבור החרדי הקוראים את עיתון הפלס, ומאיימים כי אם לא יפרסמו בעיתון יפסיקו לצרוך את שירותיהם.

An_sxSP3xJdCX7y4z1HrlER_ptPJLO4OKutQ-SoT6est

במכתב שהתקבל אצל אחת מהחברות שסירבו לפרסם ב'הפלס' נכתב: "לכבוד חברתכם הנכבדה די לפשע השנאה די למחיקת מגזרים די לאי השוויון במגזריות הישראלית".

"הנידון הוא שאתם פעם אחר פעם נותנים יד למחלוקת הפנים חרדית שמנהל עיתון יתד נאמן נגד עיתון הפלס וקוראיו וזה על ידי החרמה יחד עם חברות הפרסום החרדיות כדי למוטט את הפלס ולהשפיל ולמחוק את הציבור שעומד מאחוריו. והגדילו לעשות שיום יום כותבים השמצות ונאצות נגד ציבור קוראי הפלס שמגדירים "חיידקים אלימים" מזהמי בארות" ועכד ועוד הגדרות קשות ואכזריות". נכתב.

הכותב הוסיף לסיום: "ואני שואל האם אינכם חלק מאותו פשע שנאה של רוצחי האב ובנו בכפר דומא? עוד אני שואל האם אינכם חלק מפשע השנאה שהיה במצעד הגאווה? אז תדעו שעשרות אלפי לקוחות שלכם כך חושבים עליכם, שאתם חלק מאותה קבוצה שלא יכולה לראות מישהו לא כמותם מישהו עם דעות שונות וזה מתחיל ממחיקה של ציבור שלם ויכול להימשך עד רצח". נכתב.

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. יפה!
  מכתב מעניין.
  טוב שאתם מביאים אותו בשלימות.
  הציבור יקרא ויחליט!

  אף אחד |
  הגב
 2. במכתב כתוב שמי שמוחק את השני יכול "הוא" להגיע לרצח

  ועל זה מתלונן הכותב שממחיקות מגיעים ל"ע לרצח

  חבל שאתם מפרשנים אתו בצורה מעוותת

  יוסי |
  הגב
 3. למה לדוגמא "המחנה החרדי" לא מתלונן שלא מפרסמים אצלו ו"מוחקים ציבור שלם" של "עשרות אלפי לקוחות"?
  כך או כך, ההטרדות האלו לא מוסיפים יוקרה וכבוד לכת ולעיתונו המפוקפק.

  מיקי |
  הגב