102 שנים להולדתו של הגראי"ל שטיינמן(וידאו)

פרויקט מיוחד לקראת יום הולדתו ה-102 של מרן ראש הישיבה: עדויות, סיפורים ותיעוד נדיר של הצלם אלי קובין מהקודש פנימה. {יָמִים עַל יְמֵי מֶלֶךְ תּוֹסִיף}

לקראת יום הולדתו ה-102 של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן, מתפרסם תיעוד נדיר ומרגש מהקודש פנימה. ממרומי שנותיו, מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן מקדיש מסדר יומו מדי יום עבור תלמידי הישיבות וצעירי הצאן. במהלך שיעור יומי הנמסר בביתו לתלמידי ישיבות 'אורחות תורה' ו'גאון יעקב'.

מובן הוא שמרן ראש הישיבה אינו נוהג"לחגוג" ולציין את יום הולדתו, אך מקורביו ובני ביתו השוהים לצדו יום יום שעה שעה מספרים בהתרגשות על הזכות הגדולה להיות מיחידי סגולה באמרם: "זה חסד של הקב"ה שאנחנו זוכים לראות בדור שלנו תלמיד חכם ומנהיג מהדור הישן שמקדיש את רוב זמנו למען כלל ישראל".

https://player.vimeo.com/video/143013105

(צילום: אלי קובין)

יום הולדתו המדויק של הגראי"ל נשמר בסוד כמוס, ותאריך היום בו נולד ידוע אך ורק לבני ביתו הקרובים, יצוין, כי בעניין זה מסתובבות שמועות שונות אך מבירור שערכנו נודע כי ראש הישיבה הקפיד שלא לספר זאת לאיש מלב בני משפחתו הקרובה.

יחד עם זאת נודע יום הולדתו של ראש הישיבה חל בימים אלו של תחילת חודש חשוון. מקורביו סיפרו ל'קוקר' כי הוא אינו מתרגש לא מהיום הולדת ולא משום דבר אחר – וכל עיסוקו רק בלימוד התורה", "זה חסד של הקב"ה שאנחנו זוכים לראות בדור שלנו תלמיד חכם ומנהיג מהדור הישן", אומר אחד מתלמידיו הקרובים.

התלמיד ציין בהתרגשות: "ככל שראש הישיבה נעשה מבוגר יותר, דעתו הופכת צלולה יותר ויותר. הוא יכול להנהיג אותנו ואת הדור הזה כולו עם כל הבעיות שיש, בחכמה ובדעת, כמאמר חז"ל: "זקני תלמידי חכמים בזמן שמזקינים דעתם מתיישבת עליהם".

7 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. יש לי רעיון לספר חדש על מרן: מבוצ'קו לתל אביב, ומתל אביב לכפר סבא, עד לסבא רבה.

  כפר סבא |
  הגב
 2. פרץ הבולמוס התקשורתי, של האנשים שקשורים לביתו, לא עושה לא טוב. תניחו לו לעבוד את ה' ותפסיקו לדאוג כל היום, שמא חס וחלילה תעבור חצי שעה בלי איזכור של הרב באתרי האינטרנט הקדושים. לא בזה נמדדת הגדלות.

  יוסי |
  הגב
 3. כמה שזכור לי בשנה שעברה חגגו למרן את שנת המאה….אבל באמת אין זה משנה….העיקר הבריאות……ושנזכה באמת להנות מאורו שישוב למסור שיעוריו בביתו כבשנים קדמוניות….כהיום אין שום שיעור ממרן….

  ממשתתפי השיעורים |
  הגב
 4. השם מרחם על הדור ונותן מתנה מלפני 500 שנה לדור
  לקחת את ילדינו שיזכו לנשום מקדושתו

  אברהם |
  הגב