יאיר לפיד בנאום בכנסת: "האופוזיציה חיה בלה-לה לנד"

הבוקר (שני( התחיל במליאת הכנסת הדיון המרתוני לאישור תקציב המדינה וחוק ההסדרים בקריאה שנייה ושלישית.

שר האוצר יאיר לפיד עלה הבוקר לדוכן הנאומים כדי להשיב מתקפה ליו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ' שנאמה לפניו. לפיד אמר כי "התקציב שלא הוצג כאן הוא התקציב האופטימי שמשרטטת האופוזיציה. תקציב שכולו לתת למרכז, לפריפריה, לילדים ולזקנים. להוריד את מס ההכנסה, לבטל מע"מ באופן טוטלי, מכונית לכל פועל, מטוס לכל משפחה, כל תלמיד יקבל בית ספר משלו".

יו"ר האופוזיציה ח"כ שלי יחימוביץ', שעלתה כאמור לפני לפיד לדוכן, ניצלה את הדיון על אישור תקציב המדינה וחוק ההסדרים כדי לתקוף בחריפות את שר האוצר ואמרה: "הפכת להיות הפרזנטור של המדיניות שנגדת יצאת. הפכת להיות הפרזנטור של נתניהו". לפני הנאום שלחה יחימוביץ לעיתונאים תמונות של לפיד מפגין נגד המדיניות שהוא עצמו מיישם היום בתקציב המדינה. "מה יגרום למי שצעדת לצדם בהפגנות להמשיך וליטול אחריות על גורלה של המדינה אחרי שהם נוצלו בציניות כזאת ואתה גם לועג להם וקורא להם פופוליטסים ואומר שהם מפגינים נגד עצמם?", שאלה יחימוביץ'. "המציאות היא לא קמפיין שיווקי וטור בעתון. המציאות היא המעשים ובכל הקשור לזה פגעת פגיעה אנושה בכל מי שאין לו לוביסטים וכוח. הצגת המדיניות שלך ושל נתניהו כאילו אין דרך אחרת, שנלכדת בה, ושוב בדיוק כפי שעשה נתניהו אתה קורא למי שכינית אחיך העבדים למלא את הבור. גם לי נתניהו הציע הצעה דומה להיות הפרזנטורית של המדיניות שלו. אני לא פרזנטורית. אתה פרזנטור יותר טוב ממני. אחת לאחת אותה הצעה".

לפיד, שעלה לנאום אחרי יחימוביץ', אמר כי "עכשיו כשהפסקנו לדון בעולם הפנטזיות אני מציע שנחזור לדון בתקציב אמיתי של עולם אמיתי עם בעיות אמיתיות שצריך להציג לכנסת. התקציב עסק בראש וראשונה בשאלה איפה הכסף. משימה שאיש ולא אישה לא הסכימה להתקרב אליה כדי לסגור בור תקציבי של 35 מיליארד שקלים. גירעון שמתרחש בעולם אמיתי ולא בלה-לה לנד של האופזיציה.

"המקום הזה שבו אני עומד ומציג בפניכם את התקציב הוא המקום שאפשר ממנו לא רק לדבר אלא באמת להגן על אזרחי ישראל ועל מעמד הביניים. לא מעמד הביניים במדינת הפנטזיה והללה לנד אלא על האנשים האמיתיים. אנו החלטנו לעשות תקציב בתנאים קשים ועדיין לשים את מעמד הביניים במרכז".

לפיד אף התייחס לטענות שהפנתה כלפיו יחימוביץ' בנוגע להפקרתו של מעמד הביניים ואמר "אני שמח אגב לראות שהאופוזיציה גילתה את קיומו של מעמד הביניים. אני רואה בזה את תרומתי לשיח הפרלמנטרי. לא ידעתי שהיה לכם מושג על העניין הזה. המעמד שבמשך שנים היה כספומט אוטומטי של כל ממשלות ישראל הפעם היה האחרון שאליו נגשנו. קודם לקחנו מהישיבות קודם לקחנו ממקבלי המשכורות הגבוהות. קודם לקחנו מתקציב הביטחון. אחרי שלקחנו מכל המקומות האחרים והתברר שבעולם האמיתי אין ברירה אז לקחנו בסוף מעט גם ממעמד הביניים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.