יאיר לפיד בסטטוס בפייסבוק "הדיון אינו על כסאות או כורסאות, אלא על מהות, אנחנו רוצים לקבל סוף סוף תשובה לגבי מתווה השיוויון בנטל" • ומה כתב בנט בסטטוס לילי?

העברת המסרים בפייסבוק, ממשיכה והופכת לפופולארית יותר מתמיד. הלילה פרסם יו"ר יש עתיד סטטוס בו הוא טוען כי הדיון הוא על מהות ולא על תיקים.

אלו הדברים:

כבר יומיים שהליכוד מנסה לטעון שהמו"מ הקואליציוני הוא על תיקים. ראיתי גם את הפרסומים לפיהם נפתלי בנט ואני מציבים אולטימטום לראש הממשלה בעניין התיקים. זה אינו נכון כמובן, וגם לא מכובד. הברית בינינו מבוססת, בין השאר, על כך ששנינו מאמינים בחשיבותה של הממלכתיות. נתניהו הוא זה שמרכיב את הממשלה, ואף אחד מאתנו לא היה מציב אולטימטום לראש ממשלת ישראל. מדובר בנסיון שקוף להסיח את הדעת מהנושאים האמיתיים. למה זה שקוף? כי אפילו בליכוד מודים שאילו כל מה שעניין אותי זה תיק, יכולתי להיות שר בכיר כבר לפני חודש. הסיבה שאני לא יושב עדיין בשום לשכה, היא שלא מעניין אף אחד מאתנו ב"יש עתיד" כמה מאבטחים יהיו לנו או איזה רכב נקבל. הדיון אינו על כסאות (או בעצם כורסאות), אלא על מהות.

אנחנו רוצים לקבל סוף סוף תשובה לגבי מתווה השיוויון בנטל; אנחנו רוצים שיענו לנו השאלה למה בתקופה שבה רוצים לגזור על אזרחי המדינה גזירות כלכליות כואבות הם רוצים להקים ממשלה מנופחת של 28 שרים שתבזבז מאות מיליוני שקלים על סידורי עבודה ריקים מתוכן?;

אנחנו רוצים לוודא שנוכל להוציא לפועל את התוכנית שלנו להורדת מחירי הדיור;
אנחנו רוצים לדעת שהחינוך לא ייפגע ונוכל להתחיל את "עשור החינוך" עליו הכרזנו.
התחייבתי לשנות. התחייבתי גם להוביל מפלגה שבה הפוליטיקאים דואגים לאזרחים במקום לדאוג רק לעצמם ולמקורבים שלהם. שרי הממשלה צריכים לטפל במעמד הביניים, לא מעמד הביניים בשרי הממשלה.
לפעמים נדמה לי שהאנשים ממול עוד לא הפנימו, או שהם מעמידים פנים שהם לא מבינים על מה אנחנו מדברים. הם עוד לא קלטו שעידן הספינים וההדלפות הסתיים, והציבור רוצה פוליטיקה נקיה שעוסקת בנושאים אמיתיים.
כמו שאמרתי לכם בעבר, רוב מה שאתם שומעים או קוראים על הרכבת הממשלה פשוט אינו משקף את המציאות. יכול להיות שזה מעניין יותר מבחינה תקשורתית לדבר על חלוקת התיקים, אבל לא באתי לפוליטיקה כדי להיות מעניין, אלא כדי לעבוד. היות ולא קיבלנו עדיין תשובות על נושאי המהות, הדיון על התיקים יצטרך לחכות.

גם נפתלי בנט הגיב בסטטוס לילי קצר וקולע:

פורסם כאילו יש אולטימטום-תיקים שלנו לנתניהו. אין דבר כזה.
אנחנו עובדים קשה כדי לסייע בידיו של ראש הממשלה להקים ממשלה חדשה שתוכל להתחיל לעבוד בשביל עם ישראל.
לילה טוב.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.