יאיר לפיד: בעוד 3 שנים מעכשיו – 70% מהחרדים יתגייסו"

בעיצומה של שבת-קודש, פרסם מנהיג 'יש עתיד', יאיר לפיד, פוסט בעמוד הפייסבוק האישי שלו, שם התבטא, כמובן, בעד מסקנות וועדת פרי.

לפיד כותב כי "מסקנות הוועדה לשיוויון בנטל, שעליהם תיערך הצבעה ראשונית ביום א' הקרוב, הן נצחון פוליטי אדיר של "יש עתיד", אבל הרבה יותר מזה, של מדינת ישראל.

"אין זה מקרה שכותרות הבוקר ב"ידיעות אחרונות" וב"ישראל היום" – שני עתונים שבדרך כלל לא מסכימים ביניהם על שום דבר – השתמשו במילה "היסטורי". ממשלות הרי כבר נפלו על זה, קריירות התרסקו, ועדות פורקו, קואליציות התמוססו, בג"ץ והמדינה הלכו לעימות ישיר, כולם היו משוכנעים שאין לזה פתרון.

"אלא שהיה לזה פתרון כל הזמן, כל מה שצריך היה הוא נחישות והצמדות לעקרונות. חודשיים בלבד אחרי הקמת הממשלה ועדת פרי מביאה הסכם שיביא לכך ש-3 שנים מעכשיו 70% מהחרדים יתגייסו, 28,000 חרדים אחרים ייכנסו למעגל העבודה ואת השירות אפשר יהיה לדחות מקסימום עד לגיל 21 (וגם הדחייה הזו תתבצע רק אם צה"ל יסכים לכך)".

בהמשך כותב לפיד כי "רצנו לבחירות תחת הכותרת "באנו לשנות!" עכשיו אנחנו משנים. גיוס החרדים, בעיה שהיתה פצע מדמם בליבה של החברה הישראלית, מגיעה לפתרון מוסכם, שפוי, הגיוני, אבל גם נחרץ ועומד על שלו. במקום להכנע לסקטורים השונים, המדינה חוזרת להתנהג כמו ריבון העומד על שלו".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. יאיר לפיד –בעוד 3 שנים הקב"ה יוכיח לך שהוא מחליט מה יהיה בעוד שלוש שנים ,,,
    שמעת על הפסוק " רבות מחשבות בלב איש ועצת השם היא תקום " הפסוק הזה עוד ייחרט בזיכרונך מבלי שתרצה בע"ה

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב