יאיר לפיד בריאיון סלפי ראשון: "יש עתיד רצה לבד בבחירות" (וידאו)

יו"ר מפלגת יש עתיד ח"כ יאיר לפיד היה הראשון שהסכים לקחת חלק ב"ריאיון הסלפי" של חדשות 2 Online. צפו

יו"ר מפלגת יש עתיד ח"כ יאיר לפיד היה הראשון שהסכים לקחת חלק ב"ריאיון הסלפי" של חדשות 2 Online. ריאיון שבו המראיין, והמרואיין, מצלמים כל אחד את עצמו, שולחים את הסרטון בווטסאפ.

באדיבות רשת

בריאיון מבהיר לפיד כי הוא ומשה כחלון לא יילכו ברשימה משותפת. "יש עתיד רצה לבד בבחירות האלה כי מפלגה זו לא רק פלטפורמה של מנדטים, אלא קבוצה שמאמינה במשהו ורוצה לעבוד", אמר לפיד.

לפיד לא פסל שיתופי פעולה פוליטיים בעתיד. "המהות הפוליטית היא שיתוף פעולה, ואנחנו באנו לעבוד, לא לעבודה", אמר לפיד. "בשביל זה נשתף פעולה עם מי שצריך, וצריך להחליף את השלטון. בישראל צריך לייצר ממשלה שחיה ויוצרת בשביל האזרחים משש בבוקר עד חצות. אם מישהו ירצה לשתף איתי פעולה כדי לשנות את המדינה הוא מוזמן".

לפיד  מגיב על החשדות נגד בכירים בישראל ביתנו. "רק היום נודע לנו על החקירה", אמר. "אני מקווה שכולם יצאו זכאים ושיתברר ששום דבר לא נכון. בו בזמן אני גאה שאנו חיים במדינה בה איש לא חסין מחקירה ואנשים יודעים שכל שחיתות תתקל בחקירה ללא משוא פנים. צריך לחכות ולראות. אני לא אוהב את הדבר הישראלי הזה שישר מרשיעים אדם. בואו נראה מה יצא מזה".

אנשי ראש הממשלה כינו אתמול את לפיד "שר האוצר הכושל ביותר בתולדות המדינה" לפיד מגיב לדברים? "נדמה לי שהאמירות האלה הן בדיוק הוכחה לפאניקה ולהיסטריה של נתניהו", אמר. "הרי אותו נתניהו אומר שמצב הכלכלה השתפר מאוד בשנתיים האחרונות שבהן הייתי שר האוצר, אז איך הוא מיישב לעצמו את הסתירה הלוגית המסובכת הזו?

"עובדתית, אני נכנסתי לתפקיד עם 40 מיליארד שקל בור תקציבי, גירעון של 4.3%, כלכלה בקריסה, וכשיצאתי מהתפקיד אחרי שנה ושמונה חודשים הגירעון ירד ל-2.6% והבור נעלם. בזמן הזה עשינו תכנית לאומית לניצולי השואה, שוויון בנטל, שינינו את שיטת הממשל והקמנו תכנית לאומית להקטנת הכיתות.

"כל הדברים הללו קרו אחרי שתיקנו את הנזקים שהם בליכוד עשו. לגבי הממשלה, אני מסכים עם ראש הממשלה, כי נדמה לי שהציבור מבין שאדם שנכשל פעם אחרי פעם כראש ממשלה אכן לא צריך להרכיב את הממשלה".

לפיד התרשם לסיום מריאיון הסלפי. "די מדליק הסיפור הזה של להתראיין בווטסאפ", אמר. המראיין הולך איתך לכל מקום. גם ברחבי הבית".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.