יאיר לפיד זומם הצעת חוק נגד דרעי: "מי שהורשע – לא יוכל להיות בכנסת" (וידאו)

יו"ר "יש עתיד" יאיר לפיד הציג מחוץ לכלא מעשיהו את תכניתו למאבק בשחיתות. "מי שהורשע בעבירה עם קלון לא יוכל לחזור למשרה ציבורית", אמר לפיד ושלל בכך ישיבה משותפת בממשלה לצד ש"ס ואריה דרעי

  יאיר לפיד ממשיך בפעילות אינטנסבית, אמש הוא ירד לצמתים היום הוא הגיע לשערי כלא מעשיהו והציג את התכנית להלחם בשחיתות.

"מושחתים לעולם לא יוכלו לכהן במשרה ציבורית": זהו העיקרון המוביל בתכניתו החדשה למלחמה בשחיתות של יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, שהציג אותה היום (שני) מחוץ לכותלי בית הסוהר מעשיהו.

"אנשים שהורשעו בעבירות שיש עמן קלון שיושבים פה כמו נשיא, שר אוצר, שר פנים ושר בריאות לשעבר – כל האנשים שהיו או עודם שותפים לחגיגת השחיתות, לא יוכלו לחזור לשירות ציבורי", הבהיר לפיד.

"יש אנשים שיצאו מהכלא וחזרו למערכת הציבורית – ואחרי 7 שנים שילמו את חובם לחברה. זה צריך להיפסק. הם לא יכולים לחזור. מושחתים נמאסתם! ביצעת עבירה שיש עמה קלון וישבת בכלא לא תוכל להיות שר, ח"כ או ראש עיר אף פעם!", קרא יו"ר יש עתיד בנחרצות מול כותלי הכלא.

"הצעת החוק הזו היא חלק מחבילת הצעה אגרסיבית שנניח בכנסת הבאה. אין מפלגה אחרת שיכולה לעשות את זה, כי יש עתיד היא המפלגה היחידה שאף אחד מראשיה או מחברי הכנסת שלה לא נעצר, נחקר, נחשד, בחר בזכות השתיקה, הורשע או ישב בכלא", הוסיף לפיד.

"אני לא מאמין שאני אומר את זה בתור הישג. זה צריך להיות הסטנדרט. אבל אנחנו חיים במציאות שבה שומרי הסף שותקים כשראש הממשלה מתחבא מאחורי אשתו והופך את בית ראש הממשלה לארמון של קיסרות מנותקת ונהנתנית", הבהיר. "אנו נוביל את התוכנית הזו, ואנחנו נילחם עליה ואנחנו נעביר אותה כמו שהעברנו את השיוויון בנטל ואת הממשלה של 18 שרים", הבטיח לפיד.

במידה ואכן יאיר לפיד יעביר את החוק כפי שהוא מבטיח, אריה דרעי לא יוכל לשמש בתפקיד ציבורי בממשלה ובכנסת.

תכנית הלוחמה בשחיתות של יש עתיד, כוללת תשעה סעיפים עיקריים, בהם גם סעיף הקובע כי אדם שהורשע בעבירה שיש עמה קלון לא יוכל להתמודד לעולם לכל משרה ציבורית ואינו ראוי לכהן בתפקיד ציבורי. בכך, למעשה, פוסל לפיד ישיבה משותפת באותה הממשלה עם ש"ס, שהעומד בראשה אריה דרעי, שב לפוליטיקה לאחר שהורשע וריצה עונש מאסר – והושת עליו קלון.

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. חתיכת טיפש, אין מצב של חקיקיה ובוודאי לא של ענישה שיחול ראטרואקטיבית, כל שלדרעי זה נוגע כלל, אם כבר זה קשור ללפיד וחבריו של גומרים להמיט אסון על המדינה.

  מיקי |
  הגב
 2. איך שהם מפחדים מאריה!! איזה כיף לראות את זה! אבל אל דאגה העם אוהב את ר' אריה דרעי ולא ניתן לפגוע בו ובדרך מרן שהוא הולך בה.

  רק ש"ס |
  הגב
 3. יש דין ויש דיין!!

  ה' משלם לרשע דרעי על שפיכת דמו של ניסים זאב. וגם על שפיכת דמו של הרב עמר בעבר.

  לא נשכח ולא נסלח!!

  אלי ישי - אנחנו אחריך באש ובמיים!! |
  הגב
 4. אל תתרגשו זה הסכם בין דרעי ללפיד תתקוף אותי ואני יתקוף אותך כך שנינו ניגדל בעבר הרשע דרעי עשה את אותו תרגיל עם ליברמן אבל אחי הספרדים שימו לב איך הרשע דרעי שולט בכם וחבר של אוייבי היהדות הפעם לא נבחר שס

  רק לא שס |
  הגב