יאיר לפיד פותח חזית חדשה מול רה"מ נתניהו

לאחר שראש הממשלה ושר התקשורת הגיש ערר על הצעת החוק לפיצול ערוץ 2 – ביש עתיד נחלצים להצלת ערוץ 10 ■ שר האוצר יוזם דיון בוועדת הכלכלה להציל את ערוץ 10

חזית נוספת בין לפיד לנתניהו: לאחר שראש הממשלה, המחזיק בתפקיד שר התקשורת, הגיש ערר על הצעת החוק לפיצול ערוץ 2, נחלצים ביש עתיד להצלתו של ערוץ 10 המתחרה.

ל"גלובס" נודע כי בימים האחרונים שקדו ביש עתיד על הכנת הצעת חוק להצלת ערוץ 10, אולם מחשש שהצעת החוק הפרטית תטורפד על-ידי נתניהו, הוחלט ביש עתיד לבחור בערוץ אחר שבאמצעותו יובך ראש הממשלה.

הבוקר (א') הגישה ח"כ קארין אלהרר מיש עתיד בקשה לוועדת הכלכלה של הכנסת לקיים דיון מהיר בנושא. לדיון יוזמנו הממונה על ההגבלים העסקיים ומועצת הרשות השנייה, שיגיעו עם חוות-דעת מתאימות. זאת, במטרה להפעיל לחץ על ראש הממשלה להניח תיקון חקיקה ממשלתי שיאפשר לערוץ 10 להמשיך לפעול.

ביש עתיד חשבו להגיש הצעת חוק להצלת ערוץ 10, אולם מהחשש שהצעת החוק הפרטית תיקבר, הוחלט ללכת על ערוץ אחר שבאמצעותו יביכו את נתניהו וינסו להשיג את מטרתם – דיון מהיר בוועדת הכלכלה שאילו יוזמנו כאמור הממונה על ההגבלים ומועצת הרשות השנייה, במטרה שהדיון הציבורי יאלץ את ביבי להניח את תיקון החקיקה הממשלתית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.