יאללה סע • העגלונים (האלטע זאכן) יורדים מהכביש • העגלות גורמת לבעיה בטיחותית בכבישים • ובעלי החיים מוזנחים

שר התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים, ישראל כץ, יחתום בקרוב על תקנה חדשה שתוגש לאישור ועדת הכלכלה של הכנסת עם כינוסה של הכנסת החדשה וצפויה להיכנס לתוקף בתוך שישה חודשים. האוסרת על תנועת עגלות הרתומות לבעלי חיים, בכבישים העירוניים, בכל הרשויות המקומיות בארץ.

פקודת התעבורה מכירה כיום בעגלה הרתומה לבעלי חיים, כאמצעי תחבורה הרשאי לנוע על הכביש. עגלות אלה רתומות לסוסים או חמורים ומובילות משאות וחפצים שונים בכבישים (אלטע זאכן).

גופים העוסקים בזכויות בעלי החיים ובראשם עמותת "הכל חי" הפועלת לקידום חינוך הומני למען בעלי החיים פנו לאחרונה לשר כץ בבקשה לאסור את השימוש בבעלי חיים לצרכים תחבורתיים. כץ נרתם לנושא והורה להעבירו לדיון ועדת התאום של משרדו הדנה בנהלים ותקנות. בעקבות המלצות הועדה גובשה תקנה חדשה האוסרת על תנועת עגלות, הרתומות לבעלי חיים בדרכים העירוניות, למעט בתחומי מושב או קיבוץ.

ניתן לראות כיום את תופעת האלטע זאכן ברבות מערי הארץ, בכללם בתל אביב – יפו, רמת גן, גבעתיים, כפר סבא, נתניה, נהריה ועוד. לדברי השר כץ הימצאותם של עגלות הרתומות לבעלי חיים בכבישי ישראל מהווה סיכון משמעותי לנהגים ולהולכי הרגל כאחד ולעיתים קרובות הן אף גורמות לעיכוב בתנועה ולפקקים מיותרים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.