יביע אומר: 20,000 אלף שקלים לזוכה בתחרות

 

עשרות אברכים נרשמו בשבועות האחרונים ליוזמה בקהילת 'חסדי שמואל' בשכונת הר חומה בירושלים שבראשות הגר"א עמרמי מרבני שכונת 'הר חומה'. היוזמה החדשה הינה לעילוי נשמת מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל-  אברכים לומדים ונבחנים על ספרי 'יביע אומר' אותם חיבר מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל לעילוי נשמתו. בחג החנוכה צפוי להתקיים בקהילת 'חסדי שמואל' בשכונת 'הר חומה' בירושלים, המבחן המסכם לעשרות האברכים המצטיינים בידע בספר 'יביע אומר' חלק י' על ענייני 'אורח חיים', בהשתתפות מרנן ורבנן גדולי ישראל ובראשם בנו הראשון לציון והרב הראשי לישראל הרה"ג יצחק יוסף שליט"א. האברכים המצטיינים יזכו בפרסים גדולים- פרס ראשון: 20,000 אלף שקלים, פרס שני: 10,000 אלף שקלים, פרס שלישי: 5,000 אלף שקלים.

הגר"א עמרמי רב קהילת 'חסדי שמואל' ומרבני שכונת הר חומה בירושלים בירך על היוזמה של אחד מנדיבי הקהילה. הרב ציין כי זכות גדולה לאברכים ללמוד ולהיבחן על ספרי מרן זצוק"ל ואנו בטוחים כי מרן זצוק"ל ימליץ טוב בעד הדור היתום שנשאר בודד לאחר פטירת האב הרוחני שלנו"

יצוין, כי בעקבות הביקוש הרב בקרב שוחרי התורה והאברכים ניתן עדין להירשם למבחן המקדים על ספר 'יביע אומר' בטלפון- 050-4129841.

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. לכבוד מסעוד

  הנה דברי הרב מוצפי מהאתר שלו:

  "שאלה – 92387
  משפחה רוצה לתרום לבניית ביה"כ שלנו לזכר אב המשפחה שנרצח ע"י אנשי מאפיה שבאו איתו חשבון, וגם הכסף המיועד לביה"כ בא לו מתרגילי עוקץ. האם יש בעיה לקחת כסף זה שאנו ממש זקוקים לו
  תשובה
  "בית הכנסת הוא מקום לקבלת התפלות , והמימון שלו חייב להיות ממקור טהור ולא פסול , דוגמת הקרבנות בבית המקדש שהיו באים לרצות את מידת הדין , וכן שופר שהיה בא לכפר ולעורר לתשובה , שצריכים להיות ממון טהור של יושר . ולא מצוה הבאה בעבירה חלילה .

  הנצחת נשמת הנפטר וכן כל דבר הנעשה לעילוי נשמתו צריך להיות ממקור טהור וכשר , כי אנחנו מחפשים זכויות לנפטר ועניני סניגוריא עבורו , לבלתי יוכלו המקטרגים לקטרג עליו חלילה . ואין לקחת אפילו אגורה אחת מכסף שבא שלא ביושר חס ושלום ."

  מאיר ד. |
  הגב
 2. כל מי שקשור לש"ס מקבל את תואר הכבוד הגר"א- גם אם הוא מקים בית כנסת מכספים של משפחות עבריינים! גם אם הוא מצער את השכנים, גם אם הוא ישב בכלא על קבלת שוחד יקראו לו הגר"א. בקיצור כל ש"ס הם גאונים!
  ונכון בש"ס לא לומדים לשמה.. לומדים לשם יחצנות רוח וצילצולים… הרבה הרבה שופוני מה שנקרא!!
  בהר חומה נפתחו עוד 10 שיעורים שבועיים ללימוד הלכות, ילקוט יוסף וכו.. לעילוי נשמת הרב עובדיה.. ושששש בשקט בשקט נגלה שחלקם אפילו חובשי כיפות סרוגות.. "היו כעבדים המשמשים את הרב שלא על מנת לקבל פרס"… אף אחד מהלומדים שם לא מקבל שקל על לימודו… שכרו מן השמיים.

  יעלה |
  הגב
  • יעלה שמעי סוד: חלק גדול מב"כ וישיבות נבנו ע"י עברינים למיניהם לכפר
   אין בזה שום פסול
   מצוה גוררת מצוה לאט לאט חוזרים בתשובה
   די להתלהמות
   עדיף ב"כ ממועדונים
   יהיה בסדר תרגעו חבר'ה

   מסעוד |
   הגב
 3. סליחה על הבורות אבל מה התועלת בתחרות כזו? שאברכים יכתבו חבורות על נושא מסויים מפסקי הרב זצ"ל, ניחא, אבל שאברכים ייבחנו על חלק מסויים של שו"ת יביע אומר על מגוון פסקיו, שחובקים את כל חלקי השו"ע בעמקות שקשה לתפוס?
  אברכים טובים יכולים לכל היותר להיבחן על נושא מסויים בשו"ת, נושא שלמדו לעומק ואולי אז יהיה להם תפיסה במה שכותב רבנו זצ"ל.

  זה מריח יותר כיחצנות לשמה.

  עוד הערה קטנה: ידוע לי שהרב עמרמי מנהיג קהילה חשובה בהר חומה, אבל מכאן ולכנות אותו "הגר"א עמרמי"…לא נסחפתם קצת להשוותו לגר"ש עמאר או לגר"י יוסף?

  מאיר ד. |
  הגב