יבנאל סוערת: "הרב טולדנו נרצח בגלל מאבקי שליטה" (וידאו)

סערה במושבה ביבניאל שבגליל: בכיר בקהילת ברסלב של תלמידי מוהרא"ש, הרב אשר טולדנו, נמצא ללא רוח חיים. במשטרה סבורים שמדובר בהתאבדות, אך במשפחתו משוכנעים שהוא נרצח. האם האירוע קשור לאופי הקהילה המסוגרת, או לסכומי כסף מסתוריים?


(באדיבות רשת)

לאחר שבכיר הקהילה הרב אשר טולדנו שהיה ממקורביו של מוהרא"ש שיק זצ"ל נפטר בבית החולים לאחר שאושפז ביום ראשון האחרון בנסיבות טרגיות בבית החולים 'פוריה' בטבריה במצב קשה, המשטרה טענה שזה התאבדות, אך בנו של המנוח ידיד טולדנו טוען שאבא שלו נרצח על רקע מאבקי השליטה: "אבא שלי היה קרבן, אני ביקשתי ממנו כל הזמן שיעזוב את זה, אבל הוא אמר שהוא יודע שהוא יכול לשלם בחייו, והוא אכן שילם".

עוד אמר הבן: "במוסדות החסידות הבינו שמי שחוסם אותם מלשלוט על כל הרכוש של מוהרא"ש זה דבר אחד, אבא שלי, ואז הם ביימו סוג של התאבדות".

גורם בקהילה סיפר ל'קוקר' לאחר פציעתו: "ראינו אותו במצב קשה. הפנים שלו היו נפוחות והוא רק מלמל דברים לא ברורים".

על פי הדיווח הבכיר נמצא בקרב משפטי קשה סביב נכסיו של מוהרא"ש שיק זצ"ל שהלך לא מזמן לעולמו. המאבק נכנס לאחרונה להילוך גבוה והגיע עד כדי התערבות בית המשפט.

גורם בקהילת ברסלב שוחח עם 'קוקר' וסיפר כי הרב טולדנו ז"ל קיבל ממוהרא"ש זצ"ל לפני פטירתו את כל הסמכויות לניהול הקהילה ביבניאל.

על פי הדיווחים, בית המשפט מינה בשבוע שעבר מנהל חיצוני לעמותה, ובכך נשללו כל סמכויותיו של המנכ"ל הרב אשר טולדנו, ללא אפשרות לבצע פעולות בעמותה.

ביום פציעתו היה אמור להתנהל דיון בבית המשפט בענין ניהול הסמכויות, אך עוד קודם הדיון התקבלה הבשורה על פציעתו הטרגית של הרב טולדנו.

לאחר פטירת מוהרא"ש החל קרב בין בכירים בקהילה על נכסים יקרי ערך ומסמכים נדירים במקביל לאי סדרים במינויים שונים בקהילה, בית המשפט ניסה למנות נאמן חיצוני על נכסיו של מוהרא"ש. אך הוא נתקל בהתנגדות מצד חלק מהמקורבים.

ביום ראשון כאמור הוזעקו כוחות ההצלה לביתו של הבכיר "הוא הגיע למצב בו ואיבד הרבה שניות ארוכות ללא חמצן. לקח הרבה זמן עד שגילו את מצבו והגעת כוחות ההצלה".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כמה שטויות ושקרים בכתבה אחת?
  א הוא לא מילמל כלום.
  ב מנהל החיצוני לא היה אחרי על הכל
  ג אם הייתי קורא יותר מ10% מהשטויות שלכם כאן
  הייתי צריך להקדיש כמה שעות כדי לספור את השקרים שיש כאן…

  אחד הבנים שלו. |
  הגב