יגאל גואטה, אני רוצה להתנצל

נפתלי טרבלסי היה הראשון שחשף את ההתבטאות מעוררת הסערה של הח"כ לשעבר מש"ס שהביאה להתפטרותו. ערב יום הכיפורים, הוא מתנצל

זה אמנם לא קרה השנה הזו אלא בערב ראש השנה שעברה, אבל אני בכל זאת רוצה לכתוב על זה כעת, כי המעשה היה ממש לפני תחילת תשע"ט והשפיע על כל השנה כולה, ואני מדבר על פיטורי הח"כ לשעבר מש"ס, יגאל גואטה.

ערב יום הכיפורים, לא ניכנס כעת שוב לכל הסיפור ההוא ולכל השתלשלות האירועים, אבל כן ברצוני להבהיר איזושהי נקודה קטנה:

'אקטואליק' היה הראשון שפרסם ונתן במה לראיון המפורסם ההוא של גואטה בגלי צה"ל, והביא את דבריו בתקשורת החילונית, דברים שגואטה כלל לא חשב שיעוררו מהומה ובטח לא את מה שהביאו איתם לבסוף. אבל כשזה נודע לנו, חשבנו שחשוב לפרסם את הדברים, והגולשים הנכבדים, כמו גם אנשי ורבני תנועת ש"ס, יביעו בעצמם את דעתם.

הכתבה הראשונה שפורסמה בנושא: הראיון שמסעיר את ש"ס: "גואטה מבייש את בני התורה"

בהמשך, עקבנו אחר הגלים שעוררו הדברים והכתבה ב'אקטואליק', ופרסמנו כמה כתבות ובהן התבטאויות של רבנים מהשורה הראשונה בעולם הספרדי, כולל רבני ש"ס, שהתבטאו על הפרשה.

היה מי שראה בכך, איזשהו עניין אישי שלנו עם גואטה, והדברים אינם נכונים כלל וכלל. הכתבות שכתבנו על הפרשייה, נכתבו לאחר פניות של רבנים ידועים ואנשיהם, ששמם המפורש אגב נכתב בזמנו בידיעות שפרסמנו.

יתירה מכך: אם הייתה פרשיה דומה או התבטאות דומה מפי איש ציבור חרדי אחר, נקל להבין שגם אותה היינו מפרסמים, ובבולטות לא פחות גדולה.

האמת תיאמר: לא חשבנו אז, בתחילת הפרשייה, כשפורסמה הכתבה הראשונה בנושא הנפיץ, מה יהיו השלכותיה המרחיקות לכת לבסוף, ועל כך, בהחלט אנחנו נבקש ערב יום הכיפורים תשע"ט מחילה.

סליחה, יגאל גואטה.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. זה לא התנצלות. זה רק רצון להזכיר את הפרשה כדי לקחת קרדיט "זוכרים? אנחנו התחלנו הכל! אנחנו פרסמנו ראשונים!"

    זבלים

    א |
    הגב