יגאל גואטה נגד נתניהו: "מתעסק בקטנוניות"

הח"כ החדש של ש"ס לא אהב את התנהלות של נתניהו מול דרעי ויצא בפוסט חריף להגנת הבוס. לפוסט המלא {הקרב על הקרדיט}

רק נכנס לכנסת וכבר פותח חזית עם ראש הממשלה: הח"כ החדש והצבעוני של ש"ס, יגאל גואטה, לא אהב את התנהלותו של ראש הממשלה בענין הקרדיט על ההוזלה בתחבורה הציבורית, והחליט לצאת לקרב למען הבוס.

" אני אולי די חדש בכנסת, אבל עדיין לא מבין איך אחרי ששר הפנים אריה דרעי עובד עוד מלפני הבחירות על הורדת המע"מ, ומיומו הראשון כשר כלכלה פעל לחקיקה בתחום הורדת המע"מ שבסופו של יום אושר על מחירי התחבורה הציבורית, וההנחות במים, ואפילו נתניהו דאג לציין בישיבת הממשלה כי דרעי הוביל את המהלך.

ואילו היום הוא יוצא לתקשורת ומציג זאת בהודעות לשכתו כאילו היוזמה היא שלו ומשמיט את שמו של דרעי מהיוזמות הברוכות הללו. זאת למרות שתנועת ש"ס הוציאה 650 מיליון שקלים של כספים קואליציוניים ששייכים לה והשקיעה בנושא התח"צ. כשבסיכום מדובר על הטבות בעלות של כמיליארד שקל", כתב גואטה בדף הפייסבוק שלו.

גואטה הוסיף: "אדון ביבי, מה הפלא שכשאתה גונב לדרעי את הקרדיט ומתעסק בקטנוניות, במקום להתעלות מעל עצמך ולהודות לדרעי על המהפכה בתחבורה הציבורית, אתה מתלונן שבנט גונב לך קרדיטים.

כל זה לא מפריע לנו להמשיך ולמלא את חובתנו בשליחות הציבורית. העם יודע שדרעי מחובר לחלשים באופן טבעי, הוא לא צריך להתאמץ בשביל זה. אל תשכחו שאריה דרעי המציא עוד לפני 30 שנה את המושג החברתי, כל השאר זה חיקויים, חלקם חיקויים טובים וחלקם גרועים.

נמשיך לסייע לשכבות החלשות במדינת ישראל, בהורדת יוקר המחיה. וכדי שהשכבות החלשות ישלמו פחות כסף.


(באדיבות רשת)

ובשורה טובה מאתמול בשעה 2 לפנות בוקר, עברה בקריאה ראשונה הרפורמה במים של השר דרעי, יישר כח"

כזכור, אמש דיווחנו כי יו"ר ש"ס, אריה דרעי, נטש בזעם את משכן הכנסת ונמנע מלהציג במליאת הכנסת שני חוקים חשובים במחאה על כך שראש הממשלה בנימין נתניהו לקח לעצמו את הקרדיט על הורדת תעריפי התחבורה הציבורית.

ביומיים האחרונים הופתע דרעי לגלות פעמיים כי נתניהו גזר קופון לעצמו על חשבון מהלכים שדרעי הוביל, האחד הוא הורדת מחירי התחבורה הציבורית והשני החלטת הממשלה בנושא תשלום לספקים על בסיס שוטף פלוס 30.

נתניהו צייץ היום בטויטר הודעה בה נאמר: "מהיום הורדנו את מחירי הנסיעה באוטובוסים וברכבות בשיעור של כ-14%. זה עוד צעד חשוב בשורה של צעדים שאנו נוקטים במטרה להוריד את יוקר המחיה".

לדברי גורמים בש"ס, נתניהו לקח לעצמו השבוע קרדיט גם על החלטת הממשלה להנהיג משטר תשלומים של שוטף 30+ במשרדי הממשלה, שגם היא יוזמה של דרעי.

בשל כך, עזב דרעי את מליאת הכנסת כשהוא דואג להתקזז בהתאם, וכך לא נכח בהצבעות על הפחתת המע״מ על מחירי המים – הצעה שהוא מוביל, ולא הצביע על חוק המסתננים שעלה היום והיה חשוב לראש הממשלה.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.