יגיב או יבליג: מה מתכנן נאסרללה(וידאו)

לאחר החיסול המוצלח בפרברי דמשק מנסים במערכת הביטחון להעריך מה תהיה תגובתו של מזכ"ל חיזבאללה {חיסול קונטאר}

מדמם אך חדור רצון לנקום: שעות לאחר חיסולו המוצלח של סמיר קונטאר, מנסים במערכת הביטחון להעריך מה תהיה תגובתו של מזכ"ל חיזבאללה למכה המוראלית והמבצעית שהנחיתה ישראל על ארגונו.

הנחת העבודה במערכת הביטחון היא שהשאלה אינה "האם" חיזבאללה יגיב לאירועים אלא "מתי" תהיה תגובה כזו.

גורמים בפיקוד צפון אמרו לכתבים הצבאים כי הצבא נערך לכל תרחיש אפשרי בגיזרה, לרבות תגובה חריגה בעוצמתה מצד ארגון הטרור הלבנוני.

יצוין, כי עד כה נהג חיזבאללה לנקום שלא באופן מיידי על פעולות שבוצעו נגדו ע"י ישראל, אך במערכת הביטחון לא לוקחים סיכונים ומביאים בחשבון כי יתכן והפעם הוא ינהג באופן שונה.

גורמי מודיעין הדגישו הבוקר כי מצבו הקשה של חיזבאללה בזירה הסורית ובדעת הקהל הערבית עלול לפעול בשני כיוונים.

מחד, הוא עלול לדרבן את חיזבאללה לנקוט בתגובה מהירה וחריג בהיקפה ובעוצמתה, זאת כדי לשקם מעט את יוקרתו שנפגעה בחיסול בפרט ובכשלונותיו בזירה הסורית בכלל.

מאידך, מצבו הקשה של הארגון יכול לגרום לנאסרללה להחליט שלא להגיב לפי שעה – זאת מתוך רצון להימנע מפתיחתה של חזית נוספת.


בוידאו: סקירה מיוחדת על מצבו הקשה של חיזבאללה

סמיר קונטאר, רב המרצחים הלבנוני ומי שטבח בבני משפחת הרן לפני 36 שנים ושוחרר במסגרת העסקה להשבת גופותיהם של אהוד גולדווסר ואלדד רגב ב-2008, חוסל הלילה בתקיפת חיל האויר בפרבר של דמשק.

התקיפה בוצעה ברובע ג'רמאנה בדמשק לפנות בוקר. בתחילה טענו כלי תקשורת בסוריה כי האחראים לתקיפה הם "ארגוני טרור". אך גורמי ממשל פרסמו ברשתות החברתיות כי מדובר בתקיפה ישראלית שנועדה לפגוע בקונטאר. אותם גורמים טענו כי הוא שהה בבניין אך כי גורלו אינו ידוע.

מאוחר יותר פרסם חיזבאללה באופן רשמי כי קונטאר חוסל ע"י ישראל.

אחיו של קונטאר, בסאם, ספד לו בחשבון הפייסבוק שלו זמן קצר לאחר התקיפה. "בגאווה אנחנו מתאבלים על מותו של המנהיג קונטאר", כתב האח. "לכבוד הוא לנו להצטרף למשפחות הקדושים המעונים", כתב האח.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.