ידידים לחסד / שלומי סגל "מוצא" חברים

נסיעה ביום חם, כביש סואן ורכב שנתקע ללא יכולת הנעה. סיוט? כמעט… כיצד הסתיים הסיפור ואיך, שלומי סגל משוטט בדרכים ופוגש 'ידידים'.

לפעמים,מגלים אנשים טובים, באמצע הדרך. פוגשים ומתמכרים. כך גם זכיתי להכיר את ארגון 'ידידים'. ל-'ידידים' נחשפתי לראשונה, במהלך נסיעה בכבישי הארץ, יום חם ועמוס בכבישים, שהחליט להגדיר לי מחדש את המושג תסכול, ומצבר רכב שהחליט לפתע ללא התראה מוקדמת להיגמר. ואני שהייתי בדרך לפגישה חשובה, נעצרתי ללא יכולת לזוז.

לאחר עמידה בחוסר אונים, באמצע שום מקום, כביש סואן ומספר ניסיונות נואשים, כדי לזכות בעזרת רכב חולף, התעוררו תאים רדומים והזכירו לי את ארגון 'ידידים' המפורסם כמי שעוזר לרכבים שנתקעים בדרכים. חשבתי לעצמי, ננסה, אם לא יועיל, לא יזיק. להפתעתי, דקות אחדות לאחר שפניתי למוקד הארגון, יצר איתי קשר יהודי נחמד ועדכן שהוא בדרך אליי. זמן קצר לאחר מכן, נעצר לידי רכב ומתוכו יצא מתנדב במאור פנים, הוציא את הכבלים והניע לי את הרכב. כאשר ביקשתי לשלם לו על השירות המהיר, הוא השיב בחיוך "אנחנו מתנדבי חסד של אמת ללא תמורה " נכנס לרכבו והמשיך לדרכו.

מאז אותו יום נקשרתי לארגון הנפלא הזה. הכרתי יהודים נפלאים בעלי חסד שעוזבים הכל על מנת לעזור ולסייע לעוד יהודי שנתקע בדרכים, והכל בהתנדבות מלאה, בחיוך ומאור פנים. מיותר לציין שהארגון גם לא מקבל שום תמיכה כספית.

נחשפתי גם לתחומים נוספים שהארגון מסייע בהם כדוגמת חילוץ ילדים מרכבים נעולים, סיוע לבעלי רכבים שרכבם ננעל בטעות עם המפתחות בפנים, איתור וחילוץ נעדרים בשיתוף כוחות הביטחון וההצלה. מה שמיוחד ב'ידידים', היא המסירות לצאת ולסייע לכל פניה וקריאה בכל שעות היממה (למרות שמדובר רק בסיוע ולא בעזרה רפואית).

גם בתקופה קשה זאת, עם חטיפת הנערים ופעילות הצבא לחילוצם, מאיר וינר, מייסד הארגון ואיש רב פעלים וחסד, יחד עם מתנדבי הארגון, פתחו במבצע מיוחד, למען החיילים המשתתפים במבצע "שובו אחים".

'ידידים' פונה ללב היהודי החם, בבקשת תרומת מוצרי מזון, ממתקים ושתייה לרווחת החיילים. מטרת המבצע לעודד ולתמוך בחיילים הפועלים במסירות לאיתור הנערים החטופים. כעת מחכים בארגון לעוד אנשים שיצטרפו למבצע המיוחד שעורך הארגון.

אני תרמתי, מקווה שגם אתם תעשו כך.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. כמה יחצנות כמה פעמים ניסיתי להיעזר בהם ועד עכשיו אני מחכה

    יונ י |
    הגב