ידיד אמת של ישראל: הסנטור ג'ון מקיין נפטר הלילה

עמד לצד ישראל – ונלחם בטראמפ: הסנטור האמריקאי ג'ון מקיין, שהתמודד בזמנו על נשיאות ארה"ב מול אובמה – נפטר הלילה

הסנטור ג'ון מקיין, הלך הלילה (ראשון) לעולמו לאחר מאבק במחלת הסרטן. מקיין שירת במשך 30 שנה בסנאט האמריקאי, מטעם המפלגה הרפובליקנית. לפני כן מקיין שימש כטייס קרב, ונשבה במהלך מלחמת וייטנאם. היה גם מועמד לנשיאות בשנת 2008, אז הפסיד לנשיא ברק אובמה מהמפלגה הדמוקרטית.

עם הידיעה על מותו, שיתפו פוליטיקאים ישראלים רבים בחוויותיהם עמו והשתתפו בצער המשפחה. שר הביטחון אביגדור ליברמן צייץ כי מקיין היה "מגדולי ידידינו, גיבור אמריקני שלחם בויאטנם ואף נפל בשבי". לדברי ליברמן, "באחד המפגשים האחרונים שלנו בוושינגטון, הראה לי תמונה מתקופתו בשבי ואמר: "למרות הסבל הנורא מעולם לא פקפקתי במחויבות שלי לערכים של חופש וצדק”. מקיין יחסר לכולנו, מאוד. יהי זכרו ברוך".

נשיא המדינה, ראובן רובי ריבלין, אמר כי "אנו חולקים היום כבוד אחרון לסנטור ג׳ון מקיין ונפרדים מאדם ומנהיג בעל ערכים איתנים, מגן ולוחם למען עמו וידיד אמת של מדינת ישראל. אנו שולחים את תנחומינו הכנים מלב דואב על לכתו למשפחתו ולעם האמריקאי כולו".

שר החינוך נפתלי בנט אמר כי ״ג'ון מקיין היה פטריוט אמריקאי גדול וידיד גדול של מדינת ישראל. הוא תמך ואהב את המדינה היהודית, ולעולם לא נשכח אותו. שינוח על משכבו בשלום״.

יו"ר האופוזיציה ציפי לבני מסרה כי "סנטור ג’ון מקיין ירד מבמת חייו כגיבור. לוחם אמיץ ואדם אציל. גיבור מלחמה שהמשיך להאבק בחייו הציבוריים על עמדותיו בקול ברור וצלול עד יומו האחרון תוך כדי מאבק במחלה. אוהב ישראל האמין בצדקתה ותמך תמיד בביטחונה. ישראל חבה לו תודה גדולה. היתה לי הזכות לעבוד איתו אזכור את האדם הנדיר שהיה".

ראש ממשלת ישראל לשעבר, אהוד ברק, ספד למקיין ואף שיתף תמונה משותפת שלהם בטוויטר: "הלך לעולמו ג׳ון מקיין. גיבור אמריקאי. וככל שזה נדיר כיום, גם מנהיג פוליטי עם עקרונות. ידיד ענק של ישראל. בעיקר של בטחון ישראל – וחבר אישי יותר מ20 שנה. איש שהיה מרחק נגיעה מהבית הלבן ומעולם לא נפל ברוחו. לא בשבי בויאטנם ולא בשיאי הקריירה בוושינגטון או בסיוריו בעולם. יהי זכרו ברוך".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.