"ידיים למעלה": האמריקאים נכנעו לאיראנים

לאחר שאיראן שחררה את המלחים האמריקנים אשר לטענתם חדרו אל תוך הגבול המימי שלהם, מפרסמים שם כעת תמונות המשפילות את צבא ארצות הברית. {תקרית בלב ים}

במשך יממה החזיקו באיראן בעשרות מלחים אמריקאים אשר חדרו למים הטריטוריאליים של הרפובליקה האסלאמית. הבוקר הם שוחררו לאחר לחץ אמריקני כבד. שר החוץ האירני אחמד ג'וואד זריף דרש מארה"ב התנצלות על כך שספינותיה חדרו, לטענתו, למים הטריטוריאליים של ארצו.

התקרית החלה אתמול כאשר לטענת האירנים, שתי ספינות חיל הים האמריקני הפרו את ריבונות המדינה וחדרו למים הטריטוריאליים שלה. הכוחות האירנים השתלטו על הספינות ועצרו את המלחים. סגן נשיא ארצות הברית הכחיש כי הם התנצלו בפני האיראנים.

ג'ו ביידן אף טען כי "האירנים שהבחינו בכלי השיט סייעו להם להגיע לחוף – כפי שאנחנו סייענו במקרים דומים לכלי שיט אירניים. הם הבחינו שאנשי הצוות במצוקה ואמרו שהם ישחררו אותם – זה מה שקרה וזה מה שמצופה מכל מדינה בעולם לעשות".

אולי בתגובה לדברי סגן הנשיא ביידן, החליטו כעת באיראן לפרסם את התמונות המביכות בהם נראים המלחים האמריקניים מרימים ידיים מעל ראשיהם בעודם כורעים על ברכיהם לאות כניעה, בשעה שהכוחות האיראניים פושטים על שתי הסירות שלהם.
מוקדם יותר היום הודה מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי לאיראן על שחרורם של עשרת המלחים שנכנסו בטעות למים הטריטוריאליים של איראן. "אני רוצה להביע את תודתי לשלטונות איראן על שיתוף הפעולה שלהם בפתרון מהיר של הנושא הזה. העובדה שהעניין הזה נפתר בדרכי שלום וביעילות היא עדות לתפקיד הקריטי שיש לדיפלומטיה בהגנה על ארצנו ובשמירה עליה כמדינה בטוחה וחזקה".

לאחר שחרורם נמסר באיראן כי "לאחר בדיקה, התברר שהכניסה שלהם למים הטריטוריאליים לא הייתה מכוונת. אחרי שהמלחים הציגו את ההסברים שלהם, הם שוחררו למים הבינלאומיים", נמסר בהודעת משמרות המהפכה ששודרה בטלוויזיה הממלכתית האיראנית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.